reklama

OneDrive pozwoli na współdzielenie danych

Strona główna Aktualności

O autorze

Programista .NET i innych technologii Microsoft. Prywatnie fanboy wszystkiego, co jest związane z Windows Phone. W wolnej chwili wspomina lepsze czasy, kiedy królowała Amiga. Uwielbia jazdę rowerem i biegi długodystansowe.

OneDrive jest następcą popularnej usługi SkyDrive. Rebranding został wymuszony przez naruszenie przez Microsoft znaku towarowego, należącego do firmy BSkyB. Premiera odświeżonej usługi ma przynieść ze sobą, prócz nowej nazwy, także kilka ciekawych zmian w jej funkcjonowaniu.

Jedną z nich jest możliwość współdzielenia plików i folderów z innymi użytkownikami. Każda z osób, która dostanie dostęp do udostępnionych danych, będzie mogła dodawać, edytować i usuwać pliki. Wspólny folder pojawi się u wszystkich współwłaścicieli, jako zwykły katalog w usłudze OneDrive. Będzie to idealny sposób na operowanie na tych samych plikach, ale zapewne zostanie posunięty o krok dalej. Łatwiejsze stanie się wspólne działanie na tych samych plikach przy użyciu Offica Online, a także współdzielenie plików konfiguracyjnych czy synchronizacja folderów z różnych kont Microsoft.

Zmiana nazwy SkyDrive na OneDrive to nie tylko zabieg kosmetyczny. Microsoft planuje rozszerzyć swój dysk w chmurze o nowe elementy. Prócz współdzielenia danych możemy spodziewać się głębszej integracji w pakiet biurowy dostępny przez sieć - Office Online.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić