reklama

OneDrive samo wykryje i rozpozna Pokemony na zdjęciach

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Microsoft też padł ofiarą Pokémon GO. Nie, bynajmniej nie chodzi o wersję tej gry na mobilne Windows. Teraz wirtualny dysk OneDrive sam będzie wykrywał Pokemony na zdjęciach swoich użytkowników. W sumie nic rewolucyjnego, w końcu OneDrive potrafiło już wcześniej rozpoznawać rozmaite obiekty na fotografiach, ale wprowadzenie tak specyficznej funkcjonalności jest otwartym przyznaniem, że nic ważniejszego od Pokemonów dziś na tej planecie już nie ma.

Jak wyjaśnia na oficjalnym blogu Office menedżer OneDrive Douglas Pearce, Poké detector powstał, ponieważ wielu graczy robi zrzuty ekranów ze zdobytymi Pokemonami, by pochwalić się swoją kolekcją przed znajomymi. Aby ułatwić znalezienie wszystkich zrzutów, we współpracy z Microsoft Research stworzono wykrywacz Pokemonów, który nie tylko sam znajdzie obrazki z kieszonkowymi potworami, ale też automatycznie zapisze je na dysk OneDrive, gdzie będą mogły być wyszukiwane podług swojego imienia. Rozpoznawane jest 150 występujących w grze Pokemonów – oto triumf sztucznej inteligencji.

Oczywiście to nie wszystkie nowości w OneDrive. W usłudze debiutuje funkcja tworzenia automatycznych albumów. Jeśli użytkownik zrobił sekwencję zdjęć w krótkim okresie, w określonej lokalizacji, to OneDrive wybierze najlepsze z nich i umieści w albumie. Gdy zostanie już on przygotowany i będzie gotów do oglądania w interfejsie przeglądarkowym lub przez aplikację mobilną, użytkownik otrzyma odpowiednie powiadomienie. Jest tu jednak pewien haczyk, który będziemy mogli sprawdzić już w najbliższy poniedziałek. Otóż Microsoft chce, by ludzie mieli jeszcze bardziej dość poniedziałków – OneDrive będzie im automatycznie robiło albumy z fotek z tych wszystkich fajnych wydarzeń, w których brali udział w ciągu weekendu, by dostarczyć je na poniedziałek rano.

Kolejna ciekawa funkcja, szczególnie dla tych sentymentalnych, to „tego dnia”. Dzięki niej będziemy mogli obejrzeć wszystkie fotki, jakie zrobiliśmy tego dnia w poprzednich latach. Dobry sposób, by poczuć się staro i powspominać, dobre czasy, gdy byliśmy piękni i młodzi. Ulepszono w OneDrive też wyszukiwarkę, tak by można było przeszukiwać też z widoku Wszystkie zdjęcia, zarówno po tagach jak i lokalizacjach. Dodano też możliwość wyszukiwania z użyciem emoji.

Warto wreszcie wspomnieć o specjalnych foto-folderach, przeznaczonych do przechowywania dużej liczby zdjęć. Mają one swój specjalny widok, na który składa się zdjęcie otwierające, powiększone miniaturki, oraz nowe menu, skrojone pod kątem szybkiego tworzenia albumów czy udostępniania fotografii.

Mobilne aplikacje OneDrive znajdziecie w naszej bazie oprogramowania, w wersjach na Androida, iOS-a oraz Windows Phone. Dostępne są też klienty desktopowe, na Windowsa i Maka.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama