r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Onet otwiera sklep muzyczny

Strona główna Aktualności

Jak informuje Gazeta.pl, portal Onet.pl uruchomił internetowy sklep muzyczny. Ofertą zdystansował polską konkurencję - użytkownicy mogą wybierać spośród blisko 200 tys. piosenek.

Sklep pod nazwą OnetPlejer powstał we współpracy z brytyjską firmą On Demand Distribution (OD2) zajmującą się w wielu krajach dystrybucją cyfrowych plików muzycznych. Wygląda na to, że w ten sposób Onet znalazł sposób na obejście największej bariery blokującej rozwój sprzedaży muzyki online na naszym rynku - niechęci polskich filii głównych światowych wytwórni płytowych (tzw. majors) do udostępniania w sieci swych katalogów. OD2 ma bowiem globalne umowy z największymi światowymi wytwórniami dające jej prawa do sprzedaży utworów w internecie (OD2 jest dostawcą plików muzycznych m.in. dla portalu MSN czy francuskiego Wanadoo). Onet i OD2 mają dzielić się przychodami z serwisu, ale nie ujawniają, w jakiej proporcji.

Więcej na ten temat przeczytać można tutaj

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.