Onion Browser - Secure & Anonymous Web with Tor Onion Browser - Secure & Anonymous Web with Tor

Strona główna iOS Komunikacja/społeczność Przeglądarki internetowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

Onion Browser to otwarta przeglądarka internetowa, łącząca się z siecią Tor, by zapewnić prywatność przeglądania oraz obejść blokady. Można z niej korzystać by obejść mechanizmy cenzurujące wybrane strony i aby ukryć swój ruch przed osobami postronnymi.

Z pozoru przeglądarka nie różni się niczym od tego, co oferuje Safari. Po uruchomieniu umożliwi podanie pomostów i połączenie z siecią Tor, niestety bez możliwości wybrania kraju, w którym ruch „wyjdzie” do Internetu.

Połączenie przez Tor pozwala ukryć adres IP i chroni przed podsłuchiwaniem ruchu przez dostawcę i w niezabezpieczonych sieciach WiFi. Ruch jest maskowany metodami obfs4 i meek. Poza tym przeglądarka daje dostęp do stron .onion, które nie mogłyby znaleźć się w „zwykłym” Internecie z różnych powodów politycznych czy prawnych.

Ruch kierowany przez Tora może być wolniejszy niż VPN czy podobne rozwiązania, gdyż jest szyfrowany po drodze. Strony serwujące wideo często nawiązują tradycyjne połączenie HTTP, co ujawnia adres IP oglądającego. Dlatego Onion Browser nie obsługuje filmów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!