r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Onion Browser - Secure & Anonymous Web with Tor 1.7.9

Strona główna iOS Komunikacja/społeczność Przeglądarki internetowe

Onion Browser to otwarta przeglądarka internetowa, łącząca się z siecią Tor, by zapewnić prywatność przeglądania oraz obejść blokady. Można z niej korzystać by obejść mechanizmy cenzurujące wybrane strony i aby ukryć swój ruch przed osobami postronnymi.

Z pozoru przeglądarka nie różni się niczym od tego, co oferuje Safari. Po uruchomieniu umożliwi podanie pomostów i połączenie z siecią Tor, niestety bez możliwości wybrania kraju, w którym ruch „wyjdzie” do Internetu.

Połączenie przez Tor pozwala ukryć adres IP i chroni przed podsłuchiwaniem ruchu przez dostawcę i w niezabezpieczonych sieciach WiFi. Ruch jest maskowany metodami obfs4 i meek. Poza tym przeglądarka daje dostęp do stron .onion, które nie mogłyby znaleźć się w „zwykłym” Internecie z różnych powodów politycznych czy prawnych.

Ruch kierowany przez Tora może być wolniejszy niż VPN czy podobne rozwiązania, gdyż jest szyfrowany po drodze. Strony serwujące wideo często nawiązują tradycyjne połączenie HTTP, co ujawnia adres IP oglądającego. Dlatego Onion Browser nie obsługuje filmów.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Sieć Tor na iOS-ie: przeglądarka Onion Browser dostępna za darmo

13
09.01.2017  •  Maciej Olanicki

Użytkownicy iPhone’ów i iPadów nie mogą narzekać na ogromny wybór przeglądarek internetowych, które oferowałyby dodatkowe funkcje maskujące lokalizację czy chroniące prywatność użytkownika. A wiadomo przecież, że Apple wręcz szczyci się długą tradycją współpracy z amerykańskim rządem. Dla lubiących prywatność mamy dobre wieść – przeglądarkę Onion Browser można pobrać za darmo. Przeglądarka Onion Browser – jak można domyślić się bez trudu po samej nazwie – umożliwia użytkownikom iOS-a połączenie z wykorzystaniem trasowania cebulowego, czyli siecią Tor. Oferuje między innymi szyfrowanie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.