Online Armor Free 7.0.0.1864 Beta

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Online Armor Free to darmowa i niestety najuboższa edycja popularnej zapory sieciowej, która pomimo ograniczonej funkcjonalności oferuje ochronę na całkiem niezłym poziomie.

W jej skład wchodzi standardowy moduł firewalla (w płatnych dostępne są także moduły antywirusowe, antyspyware itp.), zabezpieczający przed atakami jądro systemowe, monitorujący w czasie rzeczywistym uruchamiane aplikacje oraz dokonywane przez nie zmiany w systemie, a także chroniący komputer przez wszelakimi keyloggerami, robakami i złośliwymi skryptami.

W Online Armor Free zabrakło niestety przydatnej funkcji auto-aktualizacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybki, lekki, przemyślany interfejs, skuteczna zapora oraz HIPS
HIPS sprawia, że praca na Windows 8.1 jest praktycznie niemożliwa
ocena użytkownika

Program jest świetny. Bardzo skuteczna zapora, która w podstawowej konfiguracji posiada reguły dla najpopularniejszych programów sprawia, że program jest idealny dla laików :) Nie straszny komunikatami. HIPS także jest świetny, chociaż czasami dla mniej znanych programów jest strasznie uciążliwy. Wszystko działa pięknie na Windows 7 x64. Niestety na Windows 8.1 x64 moduł HIPS jest całkowicie nieużywalny. Powoduje zacięcia systemu, BSOD'y i wiele innych. Nie wiem tylko czy to wina systemu, czy wina programu. W każdym razie zaporę polecam z czystym sumieniem na obydwa systemy, HIPS się świetnie sprawdzi niestety tytko na siódemce ;)

07.02.2015 10:52 | Recenzja do wersji 7.0.0.1866
mała zasobożernośc i stabilność HIPS mam wył/
drobne niedociągniecia chodz nie uciażliwe.
ocena użytkownika

korzystam z tego rozwiazania od kilku dni Baidu antivirus(chmura bez aviry z minimalnym wpływem na zasoby + online armor (sam firewall z wyłączonym hips) i mogę powiedzieć tyle że jest to dobre mało zasobożerne rozwiazanie i sie sprawdza tak jak trzeba przynajmniej dla zaawansowanego usera.

Online armor jest własnie taką zaporą jakiej potrzebowałem nie ma zbednych funkcji dla mnie monitor zasobów tego co wychodzi i przychodzi z sieci jest bardzo czytelny i intuicyjny co jest dla mnie bardzo ważne ma się przy tym dobrą i nie denerwującą ochronę. (brak zbednych zezwolen )

myśle że zostane przy tym rozwiażaniu baidu+ online armor na dłużej bo jest stabilne i mało zasobożerne przynajmniej jeżeli chodzi o cpu. co do ramu wypada to srednio no ale kto ma mało ramu w dzisiejszych czasach jak 2 GB pamieci stoi po 70 zł

07.11.2014 16:41 | Recenzja do wersji 7.0.0.1866

Komentarze

0 nowych
valgodeskom   1 #368 05.12.2015 10:35

Nie mogę zarejestrować, a co za tym idzie - uruchomić tego programu. Serwer nie odpowiada.

modulometer   1 #367 13.08.2015 15:56

Cóż... widać jest coraz mniejsze zapotrzebowanie rynkowe na firewalle. Ok, Armor padł. A kiedy ostatnio Microsoft aktualizował własną zaporę w Windows 7? I jest ona ponoć jak najbardziej dalej uzyteczna przy korzystaniu z neta w dzisiejszych czasach.

Magnum 44   18 #366 23.06.2015 14:43

@ichito: Wynika to z tego, że producent zakończył wsparcie. A szkoda, bo to był najlepszy firewall jaki miałem...

ichito   12 #365 22.06.2015 14:26

Od początku czerwca nie ma możliwości zarejestrowania darmowej wersji podczas instalacji...ta możliwość została zablokowana przez producenta cichaczem i bez specjalnych komunikatów. W związku z tym próba instalacji kończy się niepowodzeniem i brakiem możliwości uruchomienia programu.
Instalować poprawnie mogą jedynie ci użytkownicy, którzy choć raz rejestrowali wcześniej wciąż ważną licencję.

  #364 29.05.2015 21:34

nie bedzie juz ONLINE ARMOR?
szkoda
jakos przykro sie zrobilo
szkoda
lubie dobre, stare programy
a nowy co najwyżej moze byc dobry, ale juz nie dobry i stary
tyle lat ufalem temu programowi, 0 infekcji

ichito   12 #363 25.05.2015 10:15

@anagast:
Jest Outpost ewentualnie, Privatefirewall...i to chyba wszystko, co ma bardzo przyzwoity moduł ochrony proaktywnej. Można ewentualnie tworzyć "składaki" z samodzielnej zapory i jakiegoś programu typu HIPS/bloker/monitor/anti-exe, ale to zależy już od systemu - na starszych Widnowsach (gł. XP) jest wbrew pozorom więcej pola manewru, niż dla nowszych wersji.
A na marginesie...OA wciąż dobrze się sprawuje i nie stracił na swojej funkcjonalności :)

Autor edytował komentarz.
anagast   5 #362 19.05.2015 15:15

No i co tam, nie ma żadnej alternatywy na OA oprócz comodo? Przestał być wspierany więc czas chyba pomyśleć o czymś innym. Czy jeszcze spokojnie można go używać? Jak dla mnie jest rewelacyjny zapomniałem że istnieje, nie to co zapora od comodo.

Autor edytował komentarz.
MrBeckham666   20 #361 22.04.2015 14:36

@ichito: tylko że to nawet działo się przy wył usłudze adobe i wył aktualziacjach mało tego nawet przy odinstalowanym adobe jeszcze pytało. ale nie jest tak na każdym pc pojedyncze przypadki:) Wiem o co biega itd bardzo dobrze znam OA:) i mówie właśnie że to dodatkowo z wył hipsem było:)

ichito   12 #360 22.04.2015 08:25

@MrBeckham666:
Nie sądzę, że to wina OA...to raczej spowodowane jest samym sposobem instalacji niektórych aktualizacji np. Flash Player. Kolejne wersje to zawsze inne pliki i inaczej sygnowane, więc ich zapisana w OA sygnatura/charakterystyka będzie inna za każdym razem, poza tym często w podobnych przypadkach wykorzystywane są lokalizacje w plikach tymczasowym więc za każdym razem innych i to raczej normalne, że HIPS zapyta o akcję w nowej lokalizacji systemu. Jeszcze inna sprawa jest taka, że często czyścimy zbędne reguły na liście procesów, więc automatycznie wywalamy reguły dla instalatorów.

Autor edytował komentarz.
MrBeckham666   20 #359 21.04.2015 19:25

@ichito: tylko że z OA już na niektórych pcetach są dziwne problemy. i to bez hipsa OA odnosi się dziwnie jakoś do instalatora flasha np i czasami do innych też. wywala prośby o zezwolenia bez powodu. czasami jest tak że niby zezwala się na coś czego już dawno nie ma dziwi mnie to. OA nie ma bata jest jak narazie według mnie najlepszym firewallem. Ale naszczescie comodo udało mi się jako tako ogarnąć wył w nim praktycznie wszystko prócz firewalla i jakoś tam działa. jednego co nie trawie jak mogi tego w comodo nie zrobić to mułowatość intefejsu. żeby tak działał na SSD i g3258 po oc to jakaś kpina.

Autor edytował komentarz.
ichito   12 #358 21.04.2015 12:42

@JEEFO:
Wart:
- w zakładce procesów ustalić uruchamianie podatnych aplikacji w trybie Run Safer czyli z ograniczonymi uprawnieniami (przeglądarki internetowe, komunikatory, klienty pocztowe, programy do pobierania z sieci, notatnik systemowy, przeglądarki PDF i mediów, edytory tekstów i arkusze kalkulacyjne, itp)
- w module zapory ustawić status sieci jako niezaufany, chyba że współdzielisz zasoby między urządzeniami
- wprowadzić adresy stron, które program będzie chronił
- być stale podłączonym do Anti-Malware Network
- nie wyłączać HIPS, bo ten jest bardzo dobry - dokładny i przyjazny dla użytkownika

ichito   12 #357 21.04.2015 12:34

@MrBeckham666:
OA nie będzie rozwijany dopiero za rok :) Wciąż jest zaporą wartą instalowania i pewnie będzie długo, bo akurat z zaporami nie jest tak, jak z oprogramowaniem zabezpieczającym bazującym na sygnaturach...nie wymagają aż tak częstych aktualizacji...więcej nawet...radzą sobie przez lata bez aktualizacji silnika/programu.
Przykładem jest genialna zapora Look"n' Stop, jeszcze starsza świetna zapora od Filscelab czy jeszcze starsza darmowa wersja Kerio (2004 chyba), która mam na XP. Nie można spisywać programów na straty, bo one żyją swoim życiem niezależnie od woli producentów i częstokroć mają się wyśmienicie :)

MrBeckham666   20 #356 20.04.2015 18:33

@JEEFO: OA nie bedzie już rozwijany wiec korzystać z niego na dłuższą mete mija się z celem. ja narazie korzystam z comodo po wył praktycznie wszystkich funkcji prócz firewalla jakos te comodo dziala.

JEEFO   2 #355 19.04.2015 10:33

@MrBeckham666:
mam zainstalowany antywirus FORTINETA,przed chwila zainstalowałem Armora i także wyłączyłem HIPS-a,czy tą zapore trzeba jeszcze w jakiś sposób konfigurowac czy zostawic tak jak jest tzn.na ustawieniach domyślnych?

  #354 18.04.2015 15:00

Polecam: WinPatrol and WinPrivacy.
http://www.winpatrol.com

Kolejny przydatny programik dla Windows. dll_hijack_detect wykrywa DLL hijacking w działających procesach Windowsów.
https://github.com/adamkramer/dll_hijack_detect

MrBeckham666   20 #353 01.04.2015 17:46

@ichito: tak wiec na dobry początek icihto co byś polecił jako alternatywę dla OA.
kiedyś już nie raz przeszukałem sporo softu w tej sprawie.
głównie zalerzy mi na samym firewallu mogą być dodatkowe pierdoły ale żeby dało się wył:)
no i jeszcze żęby program nie używał nie wiadomo ile pamieci i cpu tylko w rozsądnym jak OA:)

narazie jakoś nie mam zamiaru OA zmieniać póki wszystko ok ale i tak predzej czy pozniej trzeba porzucić nie rozwijany program:) szkoda że emsisoft nie oddał go społecznośći:) myslą pewnie że ktoś przejdzie na ich płatne rozwiazania ehh.

jak narazie na pierwszą linie testów pójdzie zone alarm zobaczymy co z tego bedzie:)

ten kto wymyślił OA potrafił dobrze myslec co zmienić a czego nie ruszać szkoda że tak dobry kod programu zmarnował się:) inne firewalle powinny się na nim wzorować.

Autor edytował komentarz.
ichito   12 #352 01.04.2015 12:01

@snafii1979:
Jeśli nie zmieniałeś reguł zaporze systemowej, to jest ona na pewno mniej szczelna niż większość zapór firm trzecich...jak choćby OA. Poza tym zapory takie oferują w większości dodatkowe funkcje znacznie rozszerzające ich możliwości i przydatność wobec zapory systemowej.
Baidu AV nie ma możliwości kontroli ruchu sieciowego i nie ustala reguł dla aplikacji...co najwyżej filtruje adresy pod kątem ewentualnego zagrożenia z ich strony...to raczej ochrona przeglądarki i treści jaka pokazuje.

ichito   12 #351 01.04.2015 11:56

@anagast:
To niestety jest coś nie tak i faktycznie wymaga zgłoszenia...nie spotkałem się z czymś takim, a takie zgłoszenie dotyczy specyficznych tylko aplikacji,a nie każdej...chyba że instalujesz tylko takie specyficzne aplikacje właśnie. Jeśli wiesz, które procesy wywołują takie komunikaty, to możesz wkilkać się w nie na liście w module "procesy" i wejść w opcje zaawansowane - otrzymasz okienko dające możliwość edycji zezwoleń/blokad/pytań OA na szczegółowe akcje...na liście jest właśnie opcja pozwalająca na ustawienie reakcji wobec montowania haka globalnego przez dany proces.

Autor edytował komentarz.
MrBeckham666   20 #350 31.03.2015 18:27

@snafii1979: nie każdy potrzebuje kontroli tego co ma mieć i nie mieć dostepu do internetu.

snafii1979   7 #349 31.03.2015 17:20

@MrBeckham666: Czyli zapora w win 7 jest taka słaba że należy posiłkować się jeszcze takim dodatkowym programem. I czy podczas używania tego programu należy wyłączyć zaporę win 7. A sam Baidu antyvirus nie radzi sobie z atakami sieciowymi czy co.