OnyX OnyX 3.4.9

Strona główna Mac Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz​ program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

OnyX to program, który pomoże dostać się do wielu ustawień systemu i programów zainstalowanych na Macu, a także pozwoli zadbać o dobrą kondycję systemu macOS i naprawi niektóre problemy. Dla wielu użytkowników jest to program niezbędny.

Po uruchomieniu OnyX sprawdza w jakim stanie jest dysk Maca. Jeśli wszystko jest w porządku, można kontynuować pracę i zmieniać ustawienia lub wykonać operacje związane z konserwacją systemu. Program pozwala sprawdzić strukturę dysku systemowego i uprawnienia, a także przebudować indeksy i pamięć podręczną. Może także usuwać historię otwieranych plików i pamięć podręczną wielu komponentów systemu – fontów, jądra, przeglądarek, różne ustawienia i tym podobne. Wiele z tych zadań można wykonywać automatycznie.

Ponadto dzięki Onyxowi można zyskać dostęp do ustawień systemu i programów, które nie są oczywiste i łatwo dostępne. Można na przykład zmienić powitanie na ekranie logowania, wyłączyć Mission Control, włączyć menu debugowania wielu programów, widoczność ukrytych plików w Finderze i wiele innych przydatnych opcji. Ponadto program pozwala przeglądać strony pomocy programów uruchamianych z linii poleceń oraz znaleźć pliki na dysku.

Użytkownicy starszych wydań systemu (Lion, Leopard, Tiger, Panther, Jaguar) mogą pobrać odpowiednią dla swojego systemu wersję programu z tej strony.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!