r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

OnyX 3.4.3

Strona główna Mac Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

OnyX to program, który pomoże dostać się do wielu ustawień systemu i programów zainstalowanych na Macu, a także pozwoli zadbać o dobrą kondycję systemu macOS i naprawi niektóre problemy. Dla wielu użytkowników jest to program niezbędny.

Po uruchomieniu OnyX sprawdza w jakim stanie jest dysk Maca. Jeśli wszystko jest w porządku, można kontynuować pracę i zmieniać ustawienia lub wykonać operacje związane z konserwacją systemu. Program pozwala sprawdzić strukturę dysku systemowego i uprawnienia, a także przebudować indeksy i pamięć podręczną. Może także usuwać historię otwieranych plików i pamięć podręczną wielu komponentów systemu – fontów, jądra, przeglądarek, różne ustawienia i tym podobne. Wiele z tych zadań można wykonywać automatycznie.

Ponadto dzięki Onyxowi można zyskać dostęp do ustawień systemu i programów, które nie są oczywiste i łatwo dostępne. Można na przykład zmienić powitanie na ekranie logowania, wyłączyć Mission Control, włączyć menu debugowania wielu programów, widoczność ukrytych plików w Finderze i wiele innych przydatnych opcji. Ponadto program pozwala przeglądać strony pomocy programów uruchamianych z linii poleceń oraz znaleźć pliki na dysku.

Użytkownicy starszych wydań systemu (Lion, Leopard, Tiger, Panther, Jaguar) mogą pobrać odpowiednią dla swojego systemu wersję programu z tej strony.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Jak przyspieszyć Maka? Garść doświadczeń z optymalizacją macOS na MacBooku Pro

126
05.10.2016  •  Tomek Bryja

Ponieważ moje ostatnie publikacje poświęcone problemom z systemem macOS (a wcześniej OS X) spotykają się z uroczym zarzutem, że to hejt i herezja, pomyślałem że dla odmiany popełnię coś bardziej konstruktywnego. Oczywiście, jeśli problemów z wydajnością Maka i prędkością działania nie widzicie, czytać dalej nie musicie, ale jeśli chcielibyście jednak żeby działał lepiej, to poniżej zbiór moich doświadczeń. Jest to wynik eksperymentów organoleptycznych, znaczy przestawiam i patrzę, czy działa lepiej. Wyczucie zwykle mam dość celne, ale oczywiście jest też możliwe, że część z tych sztuczek ma…

OnyX już daje dostęp do ukrytych ustawień OS X El Capitan

13
19.10.2015  •  Anna Rymsza

OnyX to program przez wielu użytkowników komputerów z jabłkiem uważany za niezbędny. Dzięki niemu można łatwo dostać się do wielu ustawień systemu i programów zainstalowanych na Maku, zadbać o dobrą kondycję systemu OS X i naprawić niektóre problemy. Najnowsza wersja została przygotowana do pracy z OS X 10.11 El Capitan. Po uruchomieniu OnyX wyświetla licencję i kilka ostrzeżeń, a następnie sprawdza w jakim stanie jest dysk Maca i na chwilę przejmuje nad nim kontrolę. Jeśli wszystko jest w porządku, można kontynuować pracę i zmieniać ustawienia lub wykonać operacje związane z konserwacją…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Kaudii   1 #2 15.01.2017 11:45

Potrzebuję się dowiedzieć gdzie w tym programie włączyć język polski, bo odpala się po angielsku, a w ustawieniach nic nie znajduję, a że są tam ustawienia które mogą namieszać w systemie, to z moją słabą znajomością angielskiego wolałbym ich nie ruszać o ile nie mam pewności że wiem co robię

Edit:
na oficjalnej stronie http://www.titanium.free.fr/translate.html jest napisane, że język polski nie jest wspierany w tej wersji, to teraz już nic nie rozumiem,

Autor edytował komentarz w dniu: 15.01.2017 12:42
  #1 15.01.2017 11:38

Piszecie że jest w aplikacji język polski, ale niestety nie odpala się po angielsku i brak możliwości zmiany języka, no chyba,że czegoś nie zauważyłem , jakaś podpowiedź ?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.