r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

OnyX już daje dostęp do ukrytych ustawień OS X El Capitan

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

OnyX to program przez wielu użytkowników komputerów z jabłkiem uważany za niezbędny. Dzięki niemu można łatwo dostać się do wielu ustawień systemu i programów zainstalowanych na Maku, zadbać o dobrą kondycję systemu OS X i naprawić niektóre problemy. Najnowsza wersja została przygotowana do pracy z OS X 10.11 El Capitan.

Po uruchomieniu OnyX wyświetla licencję i kilka ostrzeżeń, a następnie sprawdza w jakim stanie jest dysk Maca i na chwilę przejmuje nad nim kontrolę. Jeśli wszystko jest w porządku, można kontynuować pracę i zmieniać ustawienia lub wykonać operacje związane z konserwacją systemu. OnyX nie usuwa żadnych danych, ale przed użyciem go warto zrobić sobie kopię zapasową.

Program pozwala sprawdzić strukturę dysku systemowego i uprawnienia plików, a także przebudować indeksy i pamięć podręczną. Może także usuwać historię otwieranych plików i pamięć podręczną wielu komponentów systemu – fontów, jądra, przeglądarek, różne ustawienia i tym podobne. Wiele z tych zadań można wykonywać automatycznie za pomocą skryptów.

r   e   k   l   a   m   a

Ponadto można zyskać dostęp do ustawień systemu i programów, które nie są oczywiste i łatwo dostępne. Można na przykład zmienić powitanie na ekranie logowania, wyłączyć Mission Control, włączyć menu debugowania wielu programów, widoczność ukrytych plików w Finderze i wiele innych przydatnych opcji (o niektórych możecie przeczytać w poradniku). Program pozwala przeglądać strony pomocy programów uruchamianych z linii poleceń oraz znaleźć pliki, których nie pokaże Spotlight.

Najnowszą wersję programu OnyX, a także wydania dla Yosemite i Maverics, znajdziecie w naszej bazie. Użytkownicy starszych wydań systemu (Snow Leopard, Lion, Leopard, Tiger, Panther, Jaguar) mogą pobrać odpowiednią dla swojego systemu wersję programu ze strony producenta.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.