r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Open Source prosto od Microsoftu

Strona główna Aktualności

Firma Microsoft udostępniła pierwszą wersję beta narzędzia Web Application Installer (Web AI) umożliwiającego uruchomienie najpopularniejszych aplikacji sieciowych na serwerze. Zapewnia ono wsparcie dla aplikacji stworzonych w PHP i ASP.Net, wśród których znaleźć można Graffiti, DotNetNuke, WordPress, Drupal, OSCommerce i wiele więcej.

Narzędzie Web Application Installer okazuje się bardzo przydatne i daje możliwość przetestowania serwera pod kątem wymagań jakie stawia mu dana aplikacja sieciowa, pobrania jej ze strony producenta, wstępnej konfiguracji i instalacji na komputerze. Narzędzie uruchomić można na systemach operacyjnych Windows Vista RTM, Windows Vista z dodatkiem SP1 oraz Windows Server 2008. Chcąc korzystać z dobrodziejstw Web AI posiadać trzeba prawa administratora na komputerze, na którym narzędzie ma być użytkowane. Ponadto do pracy wymagany jest .NET 2.0 Framework.

Wraz z udostępnieniem Web AI pojawiła się opinia, że Microsoft stał się dystrybutorem rozwiązań open source`owych, bo we wspieranych przez narzędzie aplikacjach trudno nie zauważyć pozycji, udostępnionych na wolnych licencjach. Jednak stwierdzenie to kłóci się z warunkami korzystania z Web AI, gdzie wyraźnie zaznaczono, że narzędzie ma za zadanie ułatwić pozyskiwanie rozwiązań innych producentów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.