reklama

Open Source prosto od Microsoftu

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Microsoft udostępniła pierwszą wersję beta narzędzia Web Application Installer (Web AI) umożliwiającego uruchomienie najpopularniejszych aplikacji sieciowych na serwerze. Zapewnia ono wsparcie dla aplikacji stworzonych w PHP i ASP.Net, wśród których znaleźć można Graffiti, DotNetNuke, WordPress, Drupal, OSCommerce i wiele więcej.

Narzędzie Web Application Installer okazuje się bardzo przydatne i daje możliwość przetestowania serwera pod kątem wymagań jakie stawia mu dana aplikacja sieciowa, pobrania jej ze strony producenta, wstępnej konfiguracji i instalacji na komputerze. Narzędzie uruchomić można na systemach operacyjnych Windows Vista RTM, Windows Vista z dodatkiem SP1 oraz Windows Server 2008. Chcąc korzystać z dobrodziejstw Web AI posiadać trzeba prawa administratora na komputerze, na którym narzędzie ma być użytkowane. Ponadto do pracy wymagany jest .NET 2.0 Framework.

Wraz z udostępnieniem Web AI pojawiła się opinia, że Microsoft stał się dystrybutorem rozwiązań open source`owych, bo we wspieranych przez narzędzie aplikacjach trudno nie zauważyć pozycji, udostępnionych na wolnych licencjach. Jednak stwierdzenie to kłóci się z warunkami korzystania z Web AI, gdzie wyraźnie zaznaczono, że narzędzie ma za zadanie ułatwić pozyskiwanie rozwiązań innych producentów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama