reklama

OpenAcademy: Mac OS X i Wolne Oprogramowanie

Strona główna Aktualności

O autorze

28 maja we Wrocławiu odbędzie się kolejny wykład z cyklu OpenAcademy. Najbliższe spotkanie poświęcone będzie historii systemu Mac OS X oraz jego udziału w środowiskach związanych z Wolnym Oprogramowaniem.

Spotkanie pod tytułem Apple jakiego nie znałeś czyli historia Mac OS X oraz jego wkład w Wolne Oprogramowanie składać się będzie z dwóch części. W pierwszej z nich omówiona zostanie ewolucja systemu Macintosha od wersji pierwszej począwszy, na Leopardzie skończywszy, w tym nieudane projekty firmy Apple, jak Taligent, czy Copland, a także stworzony przez firmę NeXT, NeXT Step. Duży nacisk zostanie położony na pokazanie wkładu, jaki każdy z tych projektów wniósł w rozwój i sukces Mac OS X.

Druga część skupiać się będzie na miejscu systemu Apple'a w świecie Wolnego Oprogramowania. Przedstawiony zostanie proces wchodzenia firmy w środowisko Open Source, a także kolejne przykłady zaangażowania Apple'a w Wolne Oprogramowanie, jak WebKit, czy launchd. Dodatkowo omówione zostaną otwarte programy firm trzecich, które mają swoje wersje pod Mac OS-a X oraz sam proces portowania open source'owych projektów pod ten system.

Wykład poprowadzi Bartosz Rebeś - student II roku informatyki na WPPT, na co dzień użytkownik Macintosha z przeszło ośmioletnim stażem, wcześniej - Amigowiec. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00 w sali 1.28 budynku C-13 (ZCS) Politechniki Wrocławskiej, przy ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 23-25. Wstęp na wykład jest wolny, rejestracja nie jest wymagana.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić