OpenFM OpenFM 2.0.0.296

Strona główna Windows Phone Multimedia
Pobierz program
lub zeskanuj:

OpenFM to platforma radiowa należąca do grupy GG Network S.A.. Jest między innymi częścią popularnego komunikatora Gadu-Gadu. Oficjalna aplikacja mobilna zapewnia nam dostęp do wszystkich stacji z poziomu naszego smartfona.

Tym co zaskakuje już przy pierwszym kontakcie z OpenFM jest niezwykle skromny interfejs. Ekran główny wita nas listą stacji radiowych z podziałem na ulubione i klasyczną wyszukiwarką. To wszystko. Nie ma dodatkowych ekranów, rozwijanego od dołu menu, ustawień itp. Na liście poza nazwą stacji widzimy tytuły trzech utworów: obecnie granego i dwóch kolejnych.

Równie skromnie prezentuje się ekran konkretnych stacji. Centralną cześć stanowi grafika słuchanego albumu, poniżej znajduje się przycisk stop i ponownie informacje o tym co będzie grane. To właściwie wszystko. Za pomocą gestów na boki możemy przejść do kolejnych stacji.

Trzeba przyznać że takie podejście do interfejsu ma swoje zalety. OpenFM skupia się na tym co najważniejsze, szybkim dostępie do stacji. Szkoda jednak, że nie wspiera wszystkich możliwości Windows Phone, takich jak chociażby możliwość przypięcia wybranego radia do ekranu start. Dodatkowo nie każdy element aplikacji został dopasowany do nowej wersji. Loga poszczególnych stacji prezentowane są w bardzo małej rozdzielczości i choć widzimy je tylko przez chwilę to wygląda to niezbyt estetycznie. Jest to edycja uniwersalna tak więc możemy ją pobrać także na Windows 8.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!