r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

OpenID rośnie w siłę

Strona główna Aktualności

Fundacja OpenID odpowiedzialna za rozwijanie projektu cyfrowej dystrybucji tożsamości poinformowała, że liczba identyfikatorów wydanych użytkownikom przekroczyła w tym roku barierę 1 miliarda.

OpenID jest uniwersalnym kontem zawierającym dane o naszej tożsamości, przy pomocy którego możemy logować się do wszystkich serwisów wspierających ten sposób identyfikacji użytkownika. Z opublikowanego przez fundację zestawienia wynika, że projekt bardzo szybko się popularyzuje i stale rośnie w siłę. Aktualnie z globalnych loginów mogą korzystać użytkownicy 9 mln serwisów - znajdziemy wśród nich takich gigantów jak Blogger, Flickr, Google, LiveJournal, MySpace, WordPress, Yahoo, Microsoft, Nokia czy Facebook. Do wdrożenia identyfikacji przy pomocy OpenID przygotowuje się także PayPal, NTT Docomo, PBS i szereg mniej popularnych serwisów.

Przy okazji podsumowania mijającego roku fundacja przedstawiła także zarys planów na kolejne 12 miesięcy. Wśród priorytetów w dalszym rozwoju OpenID znajdziemy m.in. zwiększenie poziomu bezpieczeństwa technologii, dodanie wsparcia dla telefonów komórkowych, rozpoczęcie prac nad zintegrowaniem OpenID z przeglądarkami i systemami operacyjnymi oraz bardziej efektywną promocję projektu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.