OpenLieroX 0.58 rc3

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz pro​gram
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

OpenLieroX to bezpłatna przeróbka kultowej gry Liero, w której gracze wcielali się w uzbrojone po zęby robaki, dążące do wyeliminowania przeciwników biorących udział w zabawie. Niegdyś o tej powołanej do życia w czasach systemu DOS zręcznościówce mówiło się, że to bardziej dynamiczna wersja klasycznych Wormsów, wzbogacona m.in. o kopanie w ziemi. Usprawniona edycja tej pozycji pozwala na jeszcze więcej.

Nieoficjalnie można w sumie mówić o kontynuacji, wynoszącej pierwowzór na wyższy poziom. Specjalnie nie kombinowano z oprawą graficzną, bo stylowa pikseloza zawsze przemawiała na korzyść Liero, nie rozpraszając zbytnio. Liczy się przede wszystkim radość z rozgrywki, a ta jest przeogromna. Dorzucono masę opcji konfiguracyjnych, także w temacie różnorodnych broni, map do wyboru czy alternatywnych trybów zabawy. Społeczność fanów stworzyła też masę modów, oczywiście wspieranych.

Jeżeli szukacie tytułu na domowy turniej w starym stylu, przy jednym komputerze, OpenLieroX nadaje się wyśmienicie. Projekt oferuje niemniej również zabawę online, więc zawsze znajdzie się ktoś do odstrzelenia. Nie należy zapominać o wbudowanym edytorze poziomów, który pozwoli w łatwy sposób przygotować własne mapy. Potyczki uzbrojonych w różne karabiny czy lasery, bomby i linki z hakiem dżdżownic wciągają.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!