OpenOffice 2.1.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Na serwerach OpenOffice.org pojawiła się kolejna stabilna wersja darmowego pakietu biurowego OpenOffice.org 2.1.0. Producent w momencie publikacji tego newsa nie udostępnił oficjalnych informacji na ten temat.

Nowe OpenOffice.org posiada obsługę rozszerzeń w nowym formacie OXT, który pozwoli na pisanie wtyczek w wielu językach programowania. Poza tym dodano wsparcie dla większej ilości języków, automatyczne powiadamianie o dostępnych aktualizacjach i obsługę wielu monitorów dla prezentacji multimedialnych. Z planów na następne wersje programiści wymieniają między innymi nowy moduł generowania wykresów, lepszą obsługę formularzy w formacie XForms i poprawę wydajności. Obsługa plików relacyjnych baz danych w formacie SQLite dostępna jest za pomocą zewnętrznych wtyczek. Funkcja ta miałabyś wbudowana w pakiecie w wersji 2.1.0 lecz zostało to przeniesione do wersji 2.2.0, która ma się pojawić w marcu 2007 roku.

Szczegółowa lista zmian w OpenOffice.org 2.1.0 dostępna jest na stronie producenta, gdzie znaleźć można także pliki instalacyjne dla Windows i Linuksa. Aktualnie dostępna jest tylko angielska wersja językowa aplikacji.

© dobreprogramy
s