OpenOffice wesprze OOXML?

Strona główna Aktualności

O autorze

Jeden z liderów projektu OpenOffice, John McCreesh, oświadczył, że istnieje szansa, aby OpenOffice wspierał, przynajmniej w standardowej wersji, uchwalony wczoraj, poparty także przez Polskę, format zapisu dokumentów Office Open XML (OOXML) Microsoftu.

McCreesh powiedział, że przejście na OpenDocument Format (ODF) wywarte zostało w wyniku ogromnej presji narzuconej przez rządy i organizacje użytku publicznego. Zaznacza też, że jeśli standard Microsoftu spotka się z podobnym zainteresowaniem, także on zostanie zaimplementowany w pakiecie. Jednocześnie zwraca uwagę na fakt, że z implementacją OOXML może być o wiele trudniej ze względu długość jego specyfikacji liczącej blisko sześć tysięcy stron oraz brak jakiejkolwiek reakcji ze strony korporacji na ponad trzy tysiące zgłoszonych błędów.

Analityk David Mitchell zwraca z kolei uwagę na konieczność przygotowania przez Microsoft stosownych aktualizacji swoich kluczowych produktów, w tym pakietu biurowego Office 2007 przystosowując go do obsługi OOXML oraz narzędzi do konwersji.

© dobreprogramy