reklama

OpenOffice.org 3.0 RC1 dostępny

Strona główna Aktualności

O autorze

Właśnie ukazała się kolejna wersja testowa darmowego pakietu biurowego OpenOffice 3.0. Już niebawem spodziewać możemy się premiery stabilnego wydania.

Do najważniejszych nowości w RC1 zaliczyć należy mechanizm automatycznego definiowania operatorów oznaczonych wykrzyknikiem do przecięcia. Dodano wsparcie dla notacji A1/R1C1 w ADDRESS i INDIRECT, a dane pochodzące ze specyficznej w Calcu funkcji jaką jest ERRORTYPE, służącej do określania interoperacyjności z innymi arkuszami kalkulacyjnymi, są przechowywane w zmiennej ORG.OPENOFFICE.ERRORTYPE.

Arkusze od teraz mogą zawierać nazwy prawie każdych znaków, które wcześniej były ograniczane do liter, cyfr, podkreśleń i przestrzeni. Nowy OpenOffice pozwala także tworzyć i edytować formularze XML zgodne z modelami XForm.

Zainteresowanych odsyłamy do szczegółowej listy zmian oraz strony twórców, gdzie znaleźć można pliki instalacyjne dla Windows, Linuksa, Maka i Solarisa. Przypominamy, że jest to wersja niestabilna, przeznaczona jedynie do testów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii