reklama

OpenOffice.org 3.2.0 RC2 wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Ukazała się druga wersja kandydująca OpenOffice.org 3.2.0 - darmowego, rozwijanego przez Sun Microsystems pakietu biurowego, który bazuje na otwartym kodzie źródłowym.

Wśród wielu wprowadzonych przez autorów nowości warto wymienić obsługę kilku nowych języków wraz ze wsparciem po stronie słownika, możliwość importowania plików Microsoft Office XML chronionych hasłem, wprowadzenie okna dialogowego z zapytaniem o zapisanie zmian w dokumentach podczas zamykania sesji Gnome, liczne poprawki w obsłudze wykresów z obsługą języków azjatyckich, ulepszone kopiowanie danych w bazach danych, wprowadzenie obsługi kółka myszy do przewijania wartości w oknach ustawień pakietu, wsparcie dla czcionek PS-OpenType oraz liczne zmiany w nazwach przycisków, okien, opcji i ustawień.

Pakiet OpenOffice.org 3.2.0 RC można pobrać z poziomu naszego vortalu w wersjach dla Windows, Linux oraz Mac OS X. Przypominamy, że jest to oprogramowanie w wersji rozwojowej, a w związku z tym może pracować niestabilnie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama