reklama

OpenOffice.org w praktyce - tworzenie prezentacji

Strona główna Aktualności

O autorze

Polecamy lekturę naszego kolejnego artykułu poświęconego pakietowi OpenOffice.org - tym razem programowi Impress do tworzenia prezentacji.

W naszym cyklu artykułów poświęconym bezpłatnym, godnym polecenia alternatywom dla komercyjnych produktów opisaliśmy już Writera - edytor tekstów wchodzący w skład pakietu OpenOffice.org. Drugim często wykorzystywanym składnikiem pakietów biurowych jest program do tworzenia prezentacji. Musi on zapewnić użytkownikowi możliwość szybkiego przeniesienia wybranych informacji na slajdy, by dało się je w czytelny i interesujący sposób przekazać odbiorcom. By osiągnąć zamierzony efekt, autor prezentacji musi sięgnąć po tekst, tabelki, grafiki, wykresy i diagramy. Czy Impress - program do tworzenia prezentacji wchodzący w skład pakietu OpenOffice.org - pozwoli na swobodne połączenie tych wszystkich elementów w spójny, ciekawie wyglądający projekt?

Na to pytanie odpowiadamy artykułem OpenOffice.org w praktyce - tworzenie prezentacji, w którym na przykładzie tworzenia prostej prezentacji pokazujemy najpotrzebniejsze i najczęściej wykorzystywane funkcje programu Impress. Okazuje się, że z jego pomocą można bez problemu stworzyć atrakcyjną prezentację wypełnioną tekstem, zdjęciami, tabelkami, schematami i wykresami oraz dodać do niej animacje i efekty przejść między slajdami. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić