OpenOffice.org wróci do Ubuntu Netbook Edition

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że twórcy Ubuntu Netbook Edition chcą usunąć z tej lekkiej dystrybucji pakiet biurowy OpenOffice.org i zastąpić go edytorem tekstów AbiWord i arkuszem kalkulacyjnym Gnumeric. Zdecydowany sprzeciw społeczności sprawił jednak, że deweloperzy zrezygnowali z tej kontrowersyjnej zmiany.

Jak powiedział Rick Spencer, jeden z deweloperów UNE, w poniedziałek rozpoczął się proces przywracania pakietu biurowego OpenOffice.org do Ubuntu Netbook Edition. Wydaje się, że użytkownicy i członkowie społeczności preferują OOo jako narzędzia do edycji. (...) Będziemy starali się jednak w przyszłości poszukiwać dodatkowych narzędzi online - dodał Spencer.

Ubuntu Netbook Edition z pakietem biurowym OpenOffice.org można pobrać ze strony projektu.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji