reklama

OpenOffice.org wróci do Ubuntu Netbook Edition

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że twórcy Ubuntu Netbook Edition chcą usunąć z tej lekkiej dystrybucji pakiet biurowy OpenOffice.org i zastąpić go edytorem tekstów AbiWord i arkuszem kalkulacyjnym Gnumeric. Zdecydowany sprzeciw społeczności sprawił jednak, że deweloperzy zrezygnowali z tej kontrowersyjnej zmiany.

Jak powiedział Rick Spencer, jeden z deweloperów UNE, w poniedziałek rozpoczął się proces przywracania pakietu biurowego OpenOffice.org do Ubuntu Netbook Edition. Wydaje się, że użytkownicy i członkowie społeczności preferują OOo jako narzędzia do edycji. (...) Będziemy starali się jednak w przyszłości poszukiwać dodatkowych narzędzi online - dodał Spencer.

Ubuntu Netbook Edition z pakietem biurowym OpenOffice.org można pobrać ze strony projektu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić