reklama

OpenOffice.ux.pl 3.3 2011 z ochroną dokumentów

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się wersja OpenOffice.ux.pl 3.3 2011, odmiana popularnego pakietu biurowego OpenOffice rozwijana przez polską firmę Ux Systems.

W najnowszej wersji pakietu wprowadzono szereg zmian. Pojawiło się między innymi otwieranie plików PDF do edycji, zwiększono też liczbę wierszy arkusza Calc. Teraz można dodać nawet 1 mln wierszy. Poprawiono również ochronę dokumentów stworzonych za pomocą programów Calc i Writer. Kolejne zmiany w pakiecie to wstawianie obiektów rysunkowych do wykresów czy nowe narzędzie wyszukiwania. Warto też wspomnieć o nowym interfejsie drukowania, który ma ułatwić korzystanie z drukarek. Poprawiono też tezaurus. Jako opcję dodatkową wprowadzono program mSejf 2.0. Jest to aplikacja przeznaczona do archiwizowania danych na dysku internetowym.

W skład pakietu OpenOffice.ux.pl wchodzą niezależne aplikacje: edytor tekstu Writer, arkusz kalkulacyjny Calc, moduł bazodanowy Base, program graficzny Draw, a także program do tworzenia prezentacji Impress. Warto też zwrócić uwagę na takie moduły jak edytor HTML czy też moduł do tworzenia wzorów matematycznych Formuła. OpenOffice.ux.pl jest bezpłatny, ale występuje także w komercyjnej odmianie wraz z podręcznikiem użytkownika i pomocą techniczną.

Najnowszą wersję programu można pobrać z naszego vortalu dla systemów Windows i Linux.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama