OpenOffice.org 2.4 w trzech postaciach

Strona główna Aktualności

O autorze

Od dziś dostępny jest do pobrania komplet polskich edycji pakietów przygotowywanych na podstawie źródeł OpenOffice.org w wersjach 2.4. Jako pierwszy pojawił OpenOfficeT7 2.4 - 27 marca, zaraz po nim, 29 marca, użytkownicy mogli pobierać spolszczoną wersję OpenOffice.org 2.4, a od dziś pobrać można pakiet OpenOffice.ux.pl 2.4.0-1.

Z głównych zmian, które zostały wprowadzone w tej wersji można wymienić m. in. możliwość drukowania ukrytego tekstu, możliwość zaznaczania prostokątnych regionów tekstu, dodanie prostego paska języka, obsługę PDF/A, stałą listę ikon, wyświetlanie nazwy drukarki po najechaniu kursorem myszki na ikonę drukowania oraz rozbudowanie opcji związanych z tworzeniem diagramów. Poprawiono także moduł aktualizacji, obsługę protokołu WebDAV i połączeń szyfrowanych, problemy związane z importem plików CSV i błędy z linkowaniem w przypadku eksportu dokumentu do pliku PDF. Wprowadzono rozbudowaną obsługę baz danych Oracle czy wprowadzenie obsługi plików MS Access 2007 files (*.accdb) przez program Base.

Ponadto pojawiło się wiele zmian wpływających na efektywność i wygodę pracy wszystkich aplikacji wchodzących w skład pakietu. Szczegółowa lista zmian dostępna jest na stronie OpenOffice.org. Wszystkie polskie edycje pobrać można w dziale: PROGRAMY -> Biuro -> Pakiety biurowe.

© dobreprogramy