OpenOffice.ux.pl dla szkół

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Ux Systems rozpoczęła wdrażanie nowego, pozarządowego programu edukacyjnego o nazwie "OpenOffice w każdej szkole", który ma za zadanie wspierać informatyzację szkół oraz uczelni wyższych. Instytucje edukacyjne, które zdecydują się na skorzystanie z możliwości oferowanych przez Program, mogą otrzymać na preferencyjnych warunkach, wielostanowiskową edukacyjną licencję OpenOffice.ux.pl.

Najważniejszym elementem projektu "OpenOffice w każdej szkole" jest bezpłatne wsparcie techniczne, które stanowi doskonałą pomoc dla nauczycieli informatyki, decydujących się na prowadzenie zajęć w oparciu o OpenOffice. Edukacyjna licencja OpenOffice.ux.pl umożliwia zainstalowanie oprogramowania na wszystkich komputerach zlokalizowanych w szkole, a całkowity jej koszt wynosi tylko 99,00 złotych brutto.

"Jesteśmy przekonani, że ta pozarządowa inicjatywa spotka się z szerokim zainteresowaniem. Szkoła uczestnicząca w Programie pokrywa tylko minimalne koszty związane z przygotowaniem nośników i dokumentacji w zamian otrzymując pełną wielostanowiskową licencję na wszystkie posiadane komputery. Zależy nam na tym, aby młodzież poznała zalety oprogramowania wywodzącego się z nurtu open source. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z faktu, że tylko dostęp do profesjonalnej pomocy technicznej może zagwarantować optymalne wykorzystanie OpenOffice na lekcjach informatyki" - mówi Grzegorz Zdonek, product manager z firmy Ux Systems.

Dodatkowe informacje dotyczące programu dostępne są na stronie producenta.

© dobreprogramy
s