OpenSUSE 10.2 RC1

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzisiaj ukazała się pierwsza i prawdopodobnie ostatnia wersja kandydująca systemu OpenSUSE tworzonego przy współpracy z firmą Novell. Wszystkie wykryte błędy zostały już poprawione, teraz jest czas na zweryfikowanie dokumentacji i tłumaczeń.

Najnowsza wersja, w stosunku do poprzedniej Bety 2, oferuje wiele poprawek wprowadzonych przez społeczność open source i zespół programistów firmy Novell. Usunięto w niej między innymi kilka błędów oznaczonych jako krytyczne oraz zaktualizowano X.Org do wersji 7.2rc2, cups 1.2.7, D-Bus 1.0.0, Evolution 2.8.2. W momencie publikacji tego materiału nie pojawiło się jeszcze oficjalne ogłoszenie dotyczące wydania OpenSUSE w wersji 10.2 RC1.

Szczegółowe informacje na temat OpenSUSE 10.2 RC1 dostępne będą w oficjalnym ogłoszeniu. Ze stron twórców pobrać można obrazy instalacyjnych płyt CD, przypominamy jednak, że wersje testowe są przeznaczone raczej dla zaawansowanych użytkowników. Wersja stabilna ma być gotowa do końca listopada, a oficjalnej publikacji należy spodziewać się 7 grudnia.

© dobreprogramy
s