OpenToonz 1.1.2

Strona główna Mac Multimedia Tworzenie i edycja animacji
Pobierz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

OpenToonz to otwarta i darmowa wersja programu do tworzenia dwuwymiarowych animacji. Projekt powstał po tym, jak komercyjny program został przejęty przez twórców „Księżniczki Mononoke”.

OpenToonz nadaje się do animacji kolorowych i czarno-białych, przygotowanych na papierze i zeskanowanych lub opracowywanych od początku na komputerze.

OpenToonz pozwala budować sekwencje na podstawie kilku klatek lub tylko jednego rysunku, za pomocą siatek zniekształceń i „szkieletów”, które pozwalają formować pozy postaci. Można przy tym skorzystać z widoku sąsiednich klatek (onion skinning) i warstw łączonych na różne sposoby. W programie znajduje się także sporo efektów, które mogą korzystać z wielu źródeł.

Wiele zadań można zautomatyzować za pomocą ECMAScripts. Program daje także możliwość renderowania scen stereoskopowych.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Toonz, w którym powstała „Futurama” i „Księżniczka Mononoke”, darmowy i otwarty

22
27.03.2016  •  Anna Rymsza

Kilka dni temu świat obiegło ogłoszenie o przejęciu programu Toonz przez studio Ghibli, znane Wam zapewne dzięki „Spirited away: W krainie bogów”, „Księżniczce Mononoke” czy „Ghost in the Shell 2: Innocence”. Toonz to program do animacji 2D, z którego studio skorzystało pierwszy raz przy produkcji „Księżniczki Mononoke”. Produkcja filmu Hayao Miyazakiego rozpoczęła owocną, ponad dwudziestoletnią współpracę między studiem Ghibil i firmą Digital Video z Rzymu, produkującą program. Wersja 6 Toonz została wydana w dwóch wariantach – tradycyjny Bravo i Harlequin, dostosowany do potrzeb…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi