reklama

OpenToonz 1.1.2

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja animacji
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

OpenToonz to otwarta i darmowa wersja programu do tworzenia dwuwymiarowych animacji. Projekt powstał po tym, jak komercyjny program został przejęty przez twórców „Księżniczki Mononoke”.

OpenToonz nadaje się do animacji kolorowych i czarno-białych, przygotowanych na papierze i zeskanowanych (OpenToonz zawiera narzędzia do kreślenia wektorowych konturów na podstawie szkiców) lub opracowywanych od początku na komputerze (w programie znajdują się także narzędzia do rysowania i kolorowania). W OpenToonz można przeprowadzić proces produkcji animacji od projektowania ujęć na podstawie scenariuszu do postprodukcji wyrenderowanych ujęć. Jego zaletą jest możliwość zaplanowania przestrzeni roboczej według własnych potrzeb.

OpenToonz pozwala budować sekwencje na podstawie kilku klatek lub tylko jednego rysunku, za pomocą siatek zniekształceń i „szkieletów”, które pozwalają formować pozy postaci. Można przy tym skorzystać z widoku sąsiednich klatek (onion skinning) i warstw łączonych na różne sposoby. W programie znajduje się także sporo efektów, które mogą korzystać z wielu źródeł.

Wiele zadań można zautomatyzować za pomocą ECMAScripts. Program daje także możliwość renderowania scen stereoskopowych.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
gooorylan1   6 #4 17.03.2018 01:32

na moim youtube wyjaśniłem jak korzystać z tego programu - mój youtube: Szymon Warunek - tam są zamieszczone wideo tutoriale w języku Polskim i Angielskim,nie tylko do tego programu,ale równierz do grafiki 3D: Blender,3ds max,maya cinema 4D

Autor edytował komentarz w dniu: 17.03.2018 01:37
gooorylan1   6 #3 13.03.2018 22:49

abyście mogli go zrozumieć,to najlepiej zapraszam was na mój kanał,teraz opublikowałem 3 tutoriale jak z tej aplikacji korzystać.

https://www.youtube.com/watch?v=RIMbOWI4ehU&t=17s

gooorylan1   6 #2 13.03.2018 22:48

@PitBoss: jeśli zajdzie taka potrzeba,bo ja opublikowałem na moim kanale tutoriale 3 ważne na temat tego programu,nie jest on aż taki łatwy,ale da się go opanować: https://www.youtube.com/watch?v=RIMbOWI4ehU&t=17s

PitBoss   10 #1 27.03.2016 19:11

A nie lepiej by DP zamiast albo tylko zdjęć dodawali niedługi materiał od właczenia programu po efekt końcowy ?

reklama