r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

OpenToonz 1.1.2

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja animacji
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

OpenToonz to otwarta i darmowa wersja programu do tworzenia dwuwymiarowych animacji. Projekt powstał po tym, jak komercyjny program został przejęty przez twórców „Księżniczki Mononoke”.

Galeria programu

OpenToonz nadaje się do animacji kolorowych i czarno-białych, przygotowanych na papierze i zeskanowanych (OpenToonz zawiera narzędzia do kreślenia wektorowych konturów na podstawie szkiców) lub opracowywanych od początku na komputerze (w programie znajdują się także narzędzia do rysowania i kolorowania). W OpenToonz można przeprowadzić proces produkcji animacji od projektowania ujęć na podstawie scenariuszu do postprodukcji wyrenderowanych ujęć. Jego zaletą jest możliwość zaplanowania przestrzeni roboczej według własnych potrzeb.

OpenToonz pozwala budować sekwencje na podstawie kilku klatek lub tylko jednego rysunku, za pomocą siatek zniekształceń i „szkieletów”, które pozwalają formować pozy postaci. Można przy tym skorzystać z widoku sąsiednich klatek (onion skinning) i warstw łączonych na różne sposoby. W programie znajduje się także sporo efektów, które mogą korzystać z wielu źródeł.

Wiele zadań można zautomatyzować za pomocą ECMAScripts. Program daje także możliwość renderowania scen stereoskopowych.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Toonz, w którym powstała „Futurama” i „Księżniczka Mononoke”, darmowy i otwarty

22
OPROGRAMOWANIE 27.03.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Kilka dni temu świat obiegło ogłoszenie o przejęciu programu Toonz przez studio Ghibli, znane Wam zapewne dzięki „Spirited away: W krainie bogów”, „Księżniczce Mononoke” czy „Ghost in the Shell 2: Innocence”. Toonz to program do animacji 2D, z którego studio skorzystało pierwszy raz przy produkcji „Księżniczki Mononoke”. Produkcja filmu Hayao Miyazakiego rozpoczęła owocną, ponad dwudziestoletnią współpracę między studiem Ghibil i firmą Digital Video z Rzymu, produkującą program. Wersja 6 Toonz została wydana w dwóch wariantach – tradycyjny Bravo i Harlequin, dostosowany do potrzeb…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
PitBoss   10 #1 27.03.2016 19:11

A nie lepiej by DP zamiast albo tylko zdjęć dodawali niedługi materiał od właczenia programu po efekt końcowy ?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.