OpenTyrian 2.1.20130907

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz pr​ogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Kiedy producenci gry Tyrian, a potem usprawnionego wydania 2000 dzieła, wypuścili za darmo pełny komercyjny produkt, fani strzelanki zaraz zaczęli myśleć o tym, jak ułatwić uruchamianie gry z systemu DOS na nowoczesnych zestawach komputerowych. Tym samym narodził się projekt OpenTyrian, opakowujący oryginalne pliki gry w kod do normalnego uruchomienia pod Windowsem. Doszły również usprawnienia graficzne.

Żeby zachować ducha oryginału, zdecydowano się na szczęście na dwie proste opcje ulepszenia oprawy. Z jednej strony mamy skalowanie w różnym stopniu, zachowujące duże piksele, z drugiej zaś to samo, ale połączone z wygładzaniem krawędzi. Przez to Tyrian prezentuje się nieco jak farbami malowany, za to na pewno nie razi aż taką archaicznością. Warto wspomnieć, że grę przepisano z Pascala na nowszy język C.

Rozgrywka nie uległa rzecz jasna zmianie. Dostajemy kilka trybów do wyboru, ale zabawa opiera się zawsze na locie kierowanym przez nas statkiem do góry oraz eliminowaniu kolejnych wrogów. W kampanii za zbierane po drodze środki ulepsza się jednostkę, usprawniając oręż czy generator mocy. Bardziej automatowa opcja Arcade to zaś zbieranie dopalaczy po drodze do kolejnych bossów. Można też grać we dwóch.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!