reklama

Opera 10 - pierwsze starcie

Strona główna Aktualności

O autorze

Nie jest tajemnicą, że prace nad 10 wersją przeglądarki Opera rozpoczęły się na długo zanim wersja 9.5 została udostępniona publicznie. Dzisiaj wszyscy zainteresowani mogą zobaczyć pierwsze efekty działania Opery 10.0 Build 1139 Alpha 1.

Opera 10 funkcjonuje w oparciu o nowy silnik renderujący Presto 2.2 (Opera 9.x działa na Presto 2.1.x), a głównym przeznaczeniem udostępnionej wersji Alpha 1 jest przeprowadzenie szeregu testów mających na celu wyeliminowanie jak największej ilości błędów. Jak zapewnia producent, duża liczba błędów została już naprawiona w poprzedniej wersji silnika. Niemniej jednak teraz doszło sporo nowych rzeczy wliczając w to poprawioną wydajność czy zgodność ze standardami (test Acid3 przechodzony jest 100/100 punktów), a to wymaga przetestowania Opery 10 w warunkach bojowych.

Wraz z nowym silnikiem renderującym i nowymi funkcjami, programiści pracowali również ciężko by dodać kilka funkcjonalności zgłaszanych przez społeczność przeglądarki. Wśród nich znaleźć można funkcję automatycznej aktualizacji, sprawdzanie pisowni w czasie rzeczywistym czy udoskonalone działanie widżetów na platformie Linux/UNIX.

Najnowszą wersję przeglądarki Opera 10.0 Build 1139 Alpha 1 można pobrać z serwerów producenta. Przypominamy, że jest to wersja Alpha i może funkcjonować nieprawidłowo.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama