reklama

Opera 10.50 wydana

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Jest już dostępne stabilne wydanie przeglądarki Opera 10.50 dla systemów Windows.

Nowa Opera może pochwalić się wydajnym silnikiem Carakan odpowiedzialnym za przetwarzanie JavaScript, widżetami mogącymi działać poza przeglądarką oraz efektownym wyglądem korzystającym z możliwości powłoki Aero Glass. Opera 10.50 korzysta także z Aero Peek obecnego w Windows 7, wspiera CSS 3 i wybrane tagi HTML5 oraz została wyposażona w udoskonalony pasek adresu.

Programiści z Opera Software dodali także do swojego sztandarowego produktu tryb prywatnego przeglądania, wprowadzili nową bibliotekę Vega odpowiedzialną za płynne rysowanie GUI oraz usprawnili mechanizm wyszukiwania i obsługę okien dialogowych. Finalna wersja Opery 10.50 została wydana niespełna miesiąc po ukazaniu się pierwszej publicznej bety.

Przeglądarkę Opera 10.50 dla Windows można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama