r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Opera 12.13 — pierwsza stabilna wersja w 2013 roku

Strona główna Aktualności

Opera Software udostępniła pierwszą w tym roku, stabilną wersję swojej desktopowej przeglądarki internetowej — Opera 12.13. Prace nad 13. wersją trwały niespełna 2 tygodnie.

Opera to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych, której znakiem rozpoznawalnym jest pełna zgodność z rekomendacjami W3C oraz spore możliwości zaraz po instalacji. Użytkownikowi po instalacji oddawany jest w pełni funkcjonalny program do przeglądania zasobów Internetu i nie tylko. Oferuje on możliwość wyświetlania stron w kartach, blokowania wyskakujących okien czy obsługę gestów myszy, wbudowanego klienta poczty oraz grup dyskusyjnych. Co ciekawe Opera posiada również klienta IRC. Nowe wersje Opery prezentują odświeżony, minimalistyczny i konfigurowalny interfejs, który nakierowany jest na niskie użycie powierzchni ekranu. Opera znana jest także z ekranu szybkiego wybierania stron.

Pierwsza finalna wersja Opery w 2013 roku to głównie poprawki bezpieczeństwa oraz stabilności działania programu. Programiści wyeliminowani również klika błędów, w tym wewnętrzny błąd komunikacji z serwisem społecznościowym Facebook oraz usterkę odpowiedzialną za nieładowanie stron internetowych w przypadku gdy Opera została uruchomiona bez połączenia z globalną siecią. Pojawił się również zaktualizowany moduł sprawdzania dostępności nowszych wersji. Poprawek może nie ma dużo, jednak wszystkich użytkowników norweskiej przeglądarki zachęcamy do dokonania aktualizacji.

r   e   k   l   a   m   a

Najnowszą wersję przeglądarki Opera 12.13 można pobrać z naszego serwisu w dziale Programy → Internet i komunikacja → Przeglądarki stron WWW.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.