Opera 44 w kanale deweloperskim: ochrona przed malware i obsługa Touch Baru

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Opera właśnie zaprezentowała pierwszą aktualizację w tym roku: w kanale deweloperskim pojawiła się przeglądarka w wersji 44. Zapewne minie jeszcze trochę, zanim zaprezentowane tu nowości trafią do wersji stabilnej, co nie zmienia faktu, że warto przyjrzeć im się już dziś. A Opera znów przygotowała sporo nowych funkcji.

Pierwszą z nich jest obsługa wyświetlacza Touch Bar w nowych Mac Bookach Pro. Jak wiadomo, pozwala on na wyświetlane różnych treści w zależności od tego uruchomionego programu. Opera nie wykorzystuje tego potencjału w szczególnie innowacyjny sposób. Na ekranie wyświetlone zostaną zatem przyciski nawigacji pomiędzy stronami oraz karty reprezentowane przez favikony serwisów.

Większa liczba użytkowników Opery będzie mogła skorzystać kolejnej nowości: implementacji Credential Managment API, które w Chromie pojawiło się w maju. Ogólnie rzecz biorąc, interfejs służy poszerzeniu automatyzacji uzupełniania danych logowania. W przeglądarkowym menedżerze haseł, oprócz standardowego loginu i hasła, przechowywane mogą być dodatkowe dane dotyczące przechowywanej tożsamości, a także dostarczane z zewnątrz.

Opera 44 ma także lepiej radzić sobie z obsługą wideo: będzie bowiem oferowała przyśpieszenie nawet dla plików, które nie wykorzystują specyfikacji MSE. Ponadto twórcy przeglądarki deklarują, że Opera będzie skutecznie chronić przed szkodliwym oprogramowaniem, które chce w niej wyświetlić strony internetowe. Instalatory deweloperskiej wersji Opery 44 można znaleźć na blogu przeglądarki.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję