reklama

Opera 9.6 Beta z podglądem RSS i lepszym klientem poczty

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Opera Software udostępniła dzisiaj pierwszą publiczną betę swojej przeglądarki internetowej z gałęzi 9.6.

W najnowszej wersji wprowadzono szereg zmian wpływających na szybkość renderowania stron oraz wykorzystywanie minimalnych zasobów łącza podczas pobierania poczty za pomocą wbudowanego klienta. Do najważniejszych zmian autorzy zaliczają ponadto funkcję podglądu kanałów RSS/Atom przed dodaniem ich do subskrypcji i opcję Opera Link. Więcej informacji na temat wprowadzonych udoskonaleń i zmian znaleźć można na stronie domowej przeglądarki.

Przy tej okazji warto wspomnieć o nawiązanej dzisiaj współpracy firm NVIDIA Corporation oraz Opera Software mającej na celu zaimplementowanie w smartfonach i mobilnych urządzeniach internetowych typu MID funkcji przeglądania Sieci znanych z komputerów typu desktop, łącznie z obsługą JavaScriptu czy akcelerowanej grafiki wektorowej i wideo. W efekcie współpracy NVIDIA zaoferuje zoptymalizowaną przeglądarkę internetową Opera 9.5 w pakiecie zintegrowanego oprogramowania dla rodziny komputerów zawartych w jednym układzie scalonym NVIDIA Tegra, przeznaczonej dla rozwiązań Windows Mobile i Windows CE.

Najnowszą wersję przeglądarki Opera 9.6 Beta 1 można pobrać ze strony producenta, do której odsyłamy wszystkich zainteresowanych.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić