Opera Coast web browser Opera Coast web browser 5.04

Strona główna iOS Komunikacja/społeczność Przeglądarki internetowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

Opera Coast web browser to minimalistyczna przeglądarką internetowa od twórców popularnej Opery. Poza głównym zastosowaniem ma niewiele wspólnego z pozostałymi przeglądarkami tej firmy.

Autorzy ideę Opery Coast streścili w zdaniu Przeglądarki muszą zacząć od nowa, by zadowolić oczekiwania przyszłości. Ten nowy początek oznacza znaczne odchudzenie interfejsu przeglądarki, a także skupienie się na najważniejszym, czyli dostępie do treści. Nawigacja w Opera Coast w zdecydowanej mierze opiera się na gestach. Takie rozwiązanie, choć wydaje się ciekawe, często dodatkowo utrudnia korzystanie z programu. Na szczęście w tym przypadku jest inaczej.

Podstawowe gesty można bardzo szybko opanować, a co najważniejsze są intuicyjne. Przeglądarka na ekranie głównym proponuje nam listę popularnych stron. Przypomina ona listę aplikacji na iOS. Możemy ją edytować poprzez usuwanie i dodawanie nowych stron. Wyszukiwarkę umieszczono u góry strony, po jej aktywacji pojawi się także pasek z najważniejszymi informacjami z kraju i ze świata. Pochodzą one z rodzimych portali i z poziomu Opery Coast możemy je przeczytać oraz udostępnić dalej.

Mechanizm wyszukiwania działa bardzo sprawnie, strony podpowiada nam w formie ikon. Przeglądarka wspiera też technologię Opera Turbo czyli kompresję stron. Aplikacja obsługuje zakładki, z ich poziomu możemy sprawdzić poziom bezpieczeństwa wybranych stron.

W Opera Coast web browser nie znajdziemy żadnych ustawień, tworzenia kont, dodawania wtyczek ani żadnych zaawansowanych opcji. Aplikacja ma być prostym i intuicyjnym narzędziem do przeglądania sieci. Trzeba przyznać, że spełnia te założenia, do tego wygląda bardzo ładnie i działa płynnie. Dodatkowo wspiera opcję Handoff oraz możliwości większych ekranów w iPhonie 6+.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!