Opera Coast web browser 5.04

Strona główna iOS Komunikacja/społeczność Przeglądarki internetowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

Opera Coast web browser to minimalistyczna przeglądarką internetowa od twórców popularnej Opery. Poza głównym zastosowaniem ma niewiele wspólnego z pozostałymi przeglądarkami tej firmy.

Autorzy ideę Opery Coast streścili w zdaniu Przeglądarki muszą zacząć od nowa, by zadowolić oczekiwania przyszłości. Ten nowy początek oznacza znaczne odchudzenie interfejsu przeglądarki, a także skupienie się na najważniejszym, czyli dostępie do treści. Nawigacja w Opera Coast w zdecydowanej mierze opiera się na gestach. Takie rozwiązanie, choć wydaje się ciekawe, często dodatkowo utrudnia korzystanie z programu. Na szczęście w tym przypadku jest inaczej.

Podstawowe gesty można bardzo szybko opanować, a co najważniejsze są intuicyjne. Przeglądarka na ekranie głównym proponuje nam listę popularnych stron. Przypomina ona listę aplikacji na iOS. Możemy ją edytować poprzez usuwanie i dodawanie nowych stron. Wyszukiwarkę umieszczono u góry strony, po jej aktywacji pojawi się także pasek z najważniejszymi informacjami z kraju i ze świata. Pochodzą one z rodzimych portali i z poziomu Opery Coast możemy je przeczytać oraz udostępnić dalej.

Mechanizm wyszukiwania działa bardzo sprawnie, strony podpowiada nam w formie ikon. Przeglądarka wspiera też technologię Opera Turbo czyli kompresję stron. Aplikacja obsługuje zakładki, z ich poziomu możemy sprawdzić poziom bezpieczeństwa wybranych stron.

W Opera Coast web browser nie znajdziemy żadnych ustawień, tworzenia kont, dodawania wtyczek ani żadnych zaawansowanych opcji. Aplikacja ma być prostym i intuicyjnym narzędziem do przeglądania sieci. Trzeba przyznać, że spełnia te założenia, do tego wygląda bardzo ładnie i działa płynnie. Dodatkowo wspiera opcję Handoff oraz możliwości większych ekranów w iPhonie 6+.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Opera Coast trafi na Androida #MWC16

6
22.02.2016  •  Maciej Olanicki

Na Mobile World Congress nie zabrakło także przedstawicieli Opery, którzy zapowiedzieli ważną nowość dla użytkowników urządzeń z systemem Android. Mimo że już w tej chwili rynek przeglądarek mobilnych na ten system prezentuje się znacznie ciekawiej, niż nieco skostniała sytuacja na pecetach, to wkrótce pojawi się kolejny gracz: znana z iOS-a Opera Coast. Przeglądarka ta powstała w sprzeczności z pierwotnymi założeniami Norwegów. Od programu, w przypadku którego skonfigurować można było niemal wszystko, ich pomysły wyewoluowały do skrajnego minimalizmu, co w przedstawia sobą Opera Coast. W…

Opera Coast z trybem Turbo i nowymi opcjami

12
16.12.2014  •  Paweł Piskurewicz

O Opera Coast pisaliśmy już kilkukrotnie. Ta minimalistyczna przeglądarką internetowa od twórców popularnej Opery doczekała się dziś sporej aktualizacji, która nie tylko dodaje nowe opcje, ale też oferuje lepsze wsparcie dla urządzeń i ekosystemu Apple. Autorzy ideę Opery Coast streścili w zdaniu Przeglądarki muszą zacząć od nowa, by zadowolić oczekiwania przyszłości. Ten nowy początek oznacza znaczne odchudzenie interfejsu przeglądarki, a także skupienie się na najważniejszym, czyli dostępie do treści. Nawigacja w Opera Coast w zdecydowanej mierze opiera się na gestach. Ilość przycisków…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy