Opera Education uczy o standardach webowych

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Opera Software ruszyła ze swoją inicjatywą Opera Education, która zgodnie z zamierzeniami ma dostarczyć użytkownikom fachowych informacji na temat standardów WWW, promując przy tym sztandarowy produkt - przeglądarkę Opera.

Opera Education to darmowy i dostępny dla każdego program szkoleniowy autorstwa norweskiej firmy. Kierowany jest do wyższych uczelni, jak i jednostek edukacyjnych niższego szczebla, oraz osób zawodowo zajmujących się tworzeniem stron WWW. Całość składać się ma z cyklu 50 artykułów opatrzonych licencją Creative Commons, na chwilę obecną gotowych jest 23 z nich. Zakres tematyczny programu obejmuje m.in. zagadnienia związane z podstawą funkcjonowania Internetu i aspektami tworzenia stron internetowych. Zadaniem pierwszego cyklu udostępnionych właśnie materiałów jest nauka standardów WWW wykorzystywanych aktualnie przy projektowaniu stron internetowych.

Program szkoleniowy dostępny jest na oficjalnej stronie projektu. Wszystkie materiały dostępne są w angielskiej wersji językowej.

© dobreprogramy