Opera Max

Strona główna Android Narzędzia Inne narzędzia
Pobierz program
lub zeskanuj:

Opera Max to aplikacja służąca do oszczędzania danych podczas korzystania z transmisji komórkowej. Po jej aktywacji dane są przesyłane przez specjalne serwery, które kompresują dane – w przeciwieństwie do przeglądarki Opera, w tym przypadku kompresowanie dotyczy całego ruchu, jaki odbywa się z urządzenia mobilnego.

Producent programu oferuje swoje serwery do kompresowania i zmniejszania objętości pobieranych danych, w efekcie użytkownicy Opera Max mogą oszczędzać transfer internetowy, a także przyśpieszać działanie aplikacji korzystających z Internetu przy wolnych połączeniach. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, wystarczy ją uruchomić, a następnie włączyć oszczędzanie danych. Główny ekran przedstawia statystyki połączeń i akcji wykonanych przez użytkownika. Umożliwia także przeglądanie statystyk z ostatniego miesiąca, dzięki którym dowiemy się, jakie aplikacje pobierają najwięcej danych.

Wysuwany panel boczny daje dostęp do dodatkowych opcji. To od użytkownika zależy, kiedy urządzenie będzie korzystało z serwerów Opery: jedynie w przypadku transmisji komórkowej, przy połączeniach Wi-Fi, czy też w obu tych przypadkach. Aplikacja pełni także rolę swoistej zapory sieciowej, pozwala bowiem na zablokowanie ruchu dowolnej aplikacji i odcięcie jej od Internetu. Dzięki temu możliwe jest dodatkowe oszczędzanie danych, a także wydłużenie czasu pracy na baterii. Należy jednak zaznaczyć, że Opera Max nie kompresuje żadnych danych przesyłanych przy pomocy HTTPS – producent dba o prywatność użytkowników i nie wpływa na informacje przesyłane szyfrowanymi kanałami.

Program wyświetla powiadomienie o stanie kompresji i ilości zaoszczędzonych danych, w opcjach znajdziemy możliwość regulacji poziomu jakości dla filmów i obrazów wyświetlanych na stronach internetowych: większy poziom kompresji oznacza mniej przesłanych danych, ale i gorszą jakość. Program jest dostępny za darmo, posiada w pełni spolszczony interfejs.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Świetna nowość w Operze Max 3.0: wszyty zamiennik aplikacji Facebooka

36
05.05.2017  •  Maciej Olanicki

W ostatnim czasie Facebook udostępnił w Polsce Messengera Lite, dzięki czemu można już nad Wisła korzystać z kompletu jego odchudzonych aplikacji. To jednak nie koniec oszczędności, jakie można poczynić podczas korzystania z serwisu Marka Zuckerberga, a to dzięki nowościom w Operze Max. Najnowszą wersję aplikacji można znaleźć w naszej bazie. Opera Max umożliwia oszczędzanie danych podczas przeglądania Sieci. Odbywa się to dzięki przetwarzaniu ich poprzez kompresję na serwerach Opery, dzięki czemu na urządzenie mobilne użytkownika została pobierana mniejsza ilość danych. W ustawieniach…

Nowa Opera Max dostępna z trybem VIP, czyli szybka lekcja quid pro quo

7
22.12.2016  •  Maciej Olanicki

Opera zajmuje się nie tylko tworzeniem popularnej przeglądarki. W swoim portfolio posiada także między innymi aplikację umożliwiającą na Androidzie bezpłatne połączenie z VPN, a także oszczędzający dane program Opera Max. Pojawiła się właśnie jego nowa wersja, która stanowi odpowiedź na niedawne zarzuty pod adresem twórców. Na początku listopada ukazała się aktualizacja Opery Max z nową funkcją, pozwalającą na sprawdzanie reputacji wyświetlanej strony. Pojawiły się tam informacje o algorytmach śledzących czy wykorzystywanym protokole. Nowy tryb prywatności pozwalał także na automatyczne…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 22.12.2016 23:50

super program do ukradzienia twoich danych z telefonu

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji