r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Opera Max 2.5.40

Strona główna Android Narzędzia Inne narzędzia
Pobierz program w oficjalnym sklepie Google Play
lub zeskanuj:

Opera Max to aplikacja służąca do oszczędzania danych podczas korzystania z transmisji komórkowej. Po jej aktywacji dane są przesyłane przez specjalne serwery, które kompresują dane – w przeciwieństwie do przeglądarki Opera, w tym przypadku kompresowanie dotyczy całego ruchu, jaki odbywa się z urządzenia mobilnego.

Galeria programu

Producent programu oferuje swoje serwery do kompresowania i zmniejszania objętości pobieranych danych, w efekcie użytkownicy Opera Max mogą oszczędzać transfer internetowy, a także przyśpieszać działanie aplikacji korzystających z Internetu przy wolnych połączeniach. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, wystarczy ją uruchomić, a następnie włączyć oszczędzanie danych. Główny ekran przedstawia statystyki połączeń i akcji wykonanych przez użytkownika. Umożliwia także przeglądanie statystyk z ostatniego miesiąca, dzięki którym dowiemy się, jakie aplikacje pobierają najwięcej danych.

Wysuwany panel boczny daje dostęp do dodatkowych opcji. To od użytkownika zależy, kiedy urządzenie będzie korzystało z serwerów Opery: jedynie w przypadku transmisji komórkowej, przy połączeniach Wi-Fi, czy też w obu tych przypadkach. Aplikacja pełni także rolę swoistej zapory sieciowej, pozwala bowiem na zablokowanie ruchu dowolnej aplikacji i odcięcie jej od Internetu. Dzięki temu możliwe jest dodatkowe oszczędzanie danych, a także wydłużenie czasu pracy na baterii. Należy jednak zaznaczyć, że Opera Max nie kompresuje żadnych danych przesyłanych przy pomocy HTTPS – producent dba o prywatność użytkowników i nie wpływa na informacje przesyłane szyfrowanymi kanałami.

Program wyświetla powiadomienie o stanie kompresji i ilości zaoszczędzonych danych, w opcjach znajdziemy możliwość regulacji poziomu jakości dla filmów i obrazów wyświetlanych na stronach internetowych: większy poziom kompresji oznacza mniej przesłanych danych, ale i gorszą jakość. Program jest dostępny za darmo, posiada w pełni spolszczony interfejs.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowa Opera Max dostępna z trybem VIP, czyli szybka lekcja quid pro quo

7
OPROGRAMOWANIE 22.12.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Opera zajmuje się nie tylko tworzeniem popularnej przeglądarki. W swoim portfolio posiada także między innymi aplikację umożliwiającą na Androidzie bezpłatne połączenie z VPN, a także oszczędzający dane program Opera Max. Pojawiła się właśnie jego nowa wersja, która stanowi odpowiedź na niedawne zarzuty pod adresem twórców. Na początku listopada ukazała się aktualizacja Opery Max z nową funkcją, pozwalającą na sprawdzanie reputacji wyświetlanej strony. Pojawiły się tam informacje o algorytmach śledzących czy wykorzystywanym protokole. Nowy tryb prywatności pozwalał także na automatyczne…

Nowa Opera Max z trybem prywatności, czyli (słusznie) nie ma nic za darmo

12
OPROGRAMOWANIE 02.11.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Opera to nie tylko przeglądarka, ale także dodatkowe narzędzia przydatne przede wszystkim podczas mobilnego surfowania. Oprócz darmowej usługi VPN, użytkownicy mogą także korzystać z Opery Max, aplikacji, która wykorzystuje infrastrukturę Opery do kompresji danych, co pozwala na oszczędzenie dodatkowych megabajtów pakietu danych. Dostępna jest już nowa wersja Opery Max, którą znaleźć można oczywiście w naszej bazie oprogramowania. Ma ona odpowiadać na potrzeby dzisiejszych użytkowników, a konkretniej ich zagrożonej prywatności. Potrzeba matką wynalazku – według Opery, najpopularniejsze…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 22.12.2016 23:50

super program do ukradzienia twoich danych z telefonu

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.