Opera Mini 2.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Opera Software wydała nową wersję przeglądarki WWW przeznaczonej do używania na telefonach komórkowych posiadających wirtualną maszynę języka Java. Pierwsza wersja Opery Mini ukazała się w styczniu tego roku, od tego czasu używa jej ponad dwa i pół miliona użytkowników.

Cechą wyróżniającą Operę Mini jest fakt, że wszystkie przeglądane przez użytkownika strony są wstępnie przetwarzane przez specjalnie do tego celu przygotowany serwer. Służy to zapewnieniu, że dana strona będzie wyświetlona poprawnie nawet na małych wyświetlaczach. W nowej wersji skupiono się na ułatwieniu pobierania różnego rodzaju multimediów.

Dzięki technologii browser-to-SMS, użytkownik będzie mógł bezpośrednio z przeglądarki zamawiać płatne treści, które będą dostarczane przez SMS. Sama przeglądarka będzie mogła być dopasowywana do preferencji właściciela poprzez system skórek. Wprowadzono także wyszukiwanie przez wiele wyszukiwarek naraz, szybkie wybieranie numerów i wizualną nawigację.

Aby pobrać najnowszą Operę Mini należy w telefonie z technologią Java otworzyć stronę WAP http://mini.opera.com. Program dostępny jest w 10 językach, w tym także Polski.

© dobreprogramy
s