r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Opera Mini

Strona główna Windows Phone Internet i komunikacja

Opera Mini to popularna przeglądarka mobilna, której głównym zadaniem jest ograniczenie transferu danych poprzez kompresję przeglądanych stron. Jest to przydatne zwłaszcza przy korzystaniu z niewielkich pakietów sieciowych, bądź też w przypadku słabego połączenia.

Jakość wyświetlanych stron niestety nie zawsze jet poprawna i Opera Mini jest daleko w tyle za Internet Explorerem. Możemy zapomnieć o przeglądaniu bardziej zaawansowanych serwisów. Aplikacja pozwala dodawać strony do ulubionych, a także strony szybkiego uruchamiania. Posiada także wbudowany menadżer pobierania. Z poziomu wpisywania adresu strony możemy skorzystać także ze skanera kodów QR.

Interfejs choć nie wpisuje się w wytyczne modern wygląda ładnie i jest przejrzysty. Z poziomu dolnej belki w łatwy sposób możemy dostać się do opcji, a także sprawdzić zaoszczędzony transfer. Niestety zabrakło możliwości synchronizacji danych pomiędzy różnymi urządzeniami i naszym kontem Opera.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Opera blokuje reklamy już także na smartfonach, nawet tych z Windowsem

36
16.06.2016  •  Maciej Olanicki

Nieco ponad miesiąc minął, odkąd do stabilnego wydania Opery w wersji pecetowej trafiła funkcja blokowania reklam. Dziś z tej funkcji, która z całą pewnością cieszy się zainteresowaniem użytkowników, można korzystać także na urządzeniach mobilnych. I to na wszystkich popularnych mobilnych systemach operacyjnych: nie zapomniano nawet o mobilnym Windowsie, gdzie dostępna jest Opera Mini. Nowość trafiła zarówno na Windowsa 10, jak i 8.1. Mimo dodania tam możliwości blokowania reklam, które docelowo ma przyśpieszać ładowanie stron internetowych, to nadal trudno stwierdzić, aby Opera na Windowsie…

Opera Mini z nowym trybem kompresji wyświetli poprawnie każdą stronę

49
08.09.2015  •  Łukasz Tkacz

Jedna z mobilnych przeglądarek od lat zdecydowanie się wyróżnia i ułatwia użytkownikom przeglądanie ulubionych stron internetowych. Jest nią Opera Mini, która kompresuje dane, dzięki czemu oszczędza transfer. Jej najnowsza wersja na Androida wprowadza właśnie nowy tryb, dzięki któremu strony będą wyświetlane prawidłowo. Choć niektórzy z naszych czytelników mogli już z Opery Mini zrezygnować, kiedyś zapewne jej używali. Ta przeglądarka jest nadal niezwykle przydatna w sytuacjach, gdy nasz pakiet danych jest ograniczony, lub gdy połączenie nie pozwala na szybkie surfowanie po Sieci. Podczas…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #2 26.05.2016 21:42

W ogóle nie obsługuje internetu, to atrapa nie przeglądarka. Próbowałem kilkakrotnie na WP8.1

oloszy   3 #1 10.09.2014 09:06

Aplikacja w wersji beta zamyka się samoczynnie tuż po uruchomieniu.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.