Opera Mini 4.2 dla Androida wydana

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Pojawiła się finalna wersja przeglądarki Opera Mini 4.2 dla urządzeń przenośnych wyposażonych w system Android.

Wśród nowości w tej wersji warto wymienić pobieranie i wgrywanie (upload) plików poprzez przeglądarkę, zapisywanie stron do późniejszego przeglądania w trybie offline, poprawioną obsługę ekranów dotykowych i trackballa, a także opcję powiększenia czcionki do rozmiaru extra large. Ważną nowością jest również obsługa klipów wideo z YouTube i niektórych podobnych stron poprzez przekierowanie ich do systemowego odtwarzacza.

Opera Mini 4.2 wydaje się dobrym uzupełnieniem dla wbudowanej w Androida przeglądarki - posiada kursor, a strony renderują się zauważalnie szybciej. Niestety Opera nie posiada najważniejszej zalety, jaką mogą poszczycić się niemal wszystkie programy Google - płynności działania, która we wbudowanej przeglądarce wręcz zachęcają do szybkiego przewijania i powiększania.

Przeglądarkę Opera Mini 4.2 dla Androida można pobrać z witryny Android Market w kategorii Applications - Communication.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie