Opera Mini 4.2 mod

Ostatnio przypadkowo trafiłem na ciekawą aplikację na telefon, a mianowicie mod Opery Mini 4.2. Zanim ją pobrałem zastanawiałem się jakie mogą być zmiany, stwierdziłem że raczej nie będzie to nic takiego, do tego nie wiadomo czy będzie stabilne, ale jako że nie miałem nic lepszego do roboty postanowiłem spróbować, i zostałem pozytywnienie zaskoczony. Ilość opcji na początku nawet mnie przerastała.

Najciekawsze funkcje:

reklama

Alt. Cache

Funkcja ta umożliwia przeniesienie cache z pamięci RAM telefonu na np. kartę pamięci. Bardzo przydatne jeżeli posiadamy starszy telefon z małą ilość pamięci RAM (tak jak ja, dlatego używam wersji 4.2, a nie 5). Do tego po wyłączeniu przeglądarki nie tracimy stron które były w cache. Mały problem może być na telefonach Nokii, gdzie z względu na brak certyfikatu nie można ustawić dostępu aplikacji "Dodaj i edytuj dane" na zawsze dozwolone, przez co telefon z każdym razem się pyta czy aplikacja może to i tam zrobić (być może znalazłem na to rozwiązanie, ale jeszcze nie testowałem).

Szerokość pasków przewijania

Przy mały ekranie w komórce cenny jest każdy piksel, tak że po co sobie ograniczać rozmiar strony przez paski przewijania. Dzięki tej opcji możemy dowolnie ustawić ich wartość, przy ekranie 128x160 funkcja bezcenna.

Edytor motywów

Mały bajer a cieszy, dzięki niemu możemy do woli zmienić wygląd naszej przeglądarki. Również jest opcja eksport i importu motywów.

Do tego mamy jeszcze obsługę kart. Do tego mamy opcję robienia zrzutów ekranów, ale nie doszedłem jeszcze do tego jak się jej używa :).

Jeszcze kilka uwag, nie polecam odznaczać opcji "Duplicate Soft Keys", w moim przypadku odznaczenie tej opcji wyłączyło lewy i prawy klawisz funkcyjny, przez co byłem zmuszony reinstalować Operę. Wszystkie zrzuty ekranu tutaj pokazane zostały zrobione w aplikacji Microemulator. Myślę że ten mod będzie bardzo interesujący dla osób posiadujących starsze telefony, a lubiące korzystać z internetu w komórce. Pobrać można stąd http://dl.dropbox.com/u/1664131/opera.rar, link z którego ja pobrałem już wygasł dlatego daję mojego linka. 

reklama

Komentarze