Opera Mini bije rekordy popularności

Strona główna Aktualności

O autorze

Opera opublikowała nową edycję raportu State of the Mobile Web, w którym bada wykorzystanie swojej bezpłatnej, mobilnej wersji przeglądarki.

Opera nie może poszczycić się wysokimi wynikami w rankingach przeglądarek na komputerach PC, ale rynek telefonów komórkowych to zupełnie co innego. Już w nagłówku raportu firma chwali się, że w marcu 2009 roku z Opery Mini korzystały 23 miliony użytkowników - o 157% więcej, niż w marcu 2008. Użytkownicy ci wyświetlili łącznie 8,6 miliarda stron (o 255% więcej niż przed rokiem). Wygenerowali w ten sposób ruch na poziomie 148 milionów megabajtów (po kompresji) - i tu również zanotowano ogromny wzrost w porównaniu do ubiegłego roku, bo na poziomie 319%.

Każda edycja raportu Opery skupia się na wybranym regionie świata. Tym razem jest to Ameryka Południowa. Nie będziemy wchodzić w szczegóły, zainteresowanych statystykami w tej części globu odsyłamy na strony Opery. Warto jednak wspomnieć, że na prowadzenie w tamtejszym rankingu krajów z największą liczbą użytkowników Opery Mini z dziewiątego miejsca na pierwsze przesuneły się nieoczekiwanie Chile (+3200% użytkowników i +26 000% odsłon w ujęciu rok do roku). Na kolejnych miejscach ulokowały się Brazylia, Meksyk i Wenezuela.

Opera Mini w Polsce bardzo często jest preinstalowana na telefonach komórkowych sprzedawanych przez naszych operatorów. Zawsze też można ją bezpłatnie pobrać ze strony domowej mobilnej przeglądarki.

© dobreprogramy