r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Opera Mini dostępna dla Androida

Strona główna Aktualności

Od dzisiaj użytkownicy telefonów z systemem Android mogą pobierać przeglądarkę Opera Mini 5 Beta. Jest ona dostępna za darmo w e-sklepie Android Market.

W nowej wersji Opery wprowadzono ulepszoną technologię kompresji danych przed przesłaniem ich do telefonu. Dzięki temu ilość danych podczas transferu jest nawet o 90% mniejsza. Jest to chyba najciekawsze rozwiązanie rozwijane przez Operę. Strona, którą chcemy odwiedzić jest najpierw kompresowana na serwerach Opery, a następnie przesyłana na urządzenie. W ten sposób zaoszczędzamy czas potrzebny na otwarcie witryny, a także pieniądze. Oprócz tej funkcji przeglądarka została wyposażona w poprawki związane z prędkością ładowania się stron WWW. Dotyczą one przede wszystkim przeglądania Internetu poza zasięgiem sieci 3G i w zatłoczonych sieciach WiFi. Opera Mini pozwala na szybkie korzystanie z Internetu nawet jeśli sieć jest przeciążona wieloma użytkownikami i transfer danych spada.

Najnowsza wersja Opery Mini dostępna jest wyłącznie w języku angielskim. Obsługa kolejnych zostanie wprowadzona w przyszłych wersjach przeglądarki. Operę Mini w wersji Beta 5 można pobrać ze sklepu Android Market albo odwiedzając za pomocą telefonu komórkowego stronę m.opera.com/next.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.