r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Opera Mini obchodzi piąte urodziny

Strona główna Aktualności

Przeglądarka internetowa dla telefonów komórkowych, Opera Mini, skończyła dzisiaj pięć lat.

Dokładnie 10 sierpnia 2005 r. wydano wersję beta Opery Mini. Początkowo dostępna była tylko w krajach skandynawskich. Stabilna wersja 1.0 pojawiła się 24 stycznia następnego roku (tutaj można zobaczyć zrzuty ekranu). Od tego czasu mobilna przeglądarka Opery Software przeszła sporą drogę. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do przeglądania Internetu w telefonach komórkowych. Codziennie za jej pomocą internauci oglądają ponad 1 mld stron. Aplikacja dostępna jest już dla takich systemów jak Android, BlackBerry czy iOS. Po wprowadzeniu do App Store przez kilka tygodni biła rekordy popularności wśród użytkowników smartfonów iPhone.

Jedną z największych zalet Opery Mini jest kompresowanie przesyłu danych o maksymalnie 90%, co daje w rezultacie znaczne poprawienie szybkości ładowania się stron. Kompresowanie dodatkowo redukuje koszty w przypadku opłat pobieranych od jednego megabajta lub korzystania z drogiego roamingu. Począwszy od wersji 5 wprowadzono między innymi przeglądanie w kartach, zapamiętywanie haseł, menedżer pobierania, zakładki i Szybkie wybieranie. Solenizantowi życzymy kolejnych lat sukcesów na rynku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.