Opera Mini od dzisiaj w App Store

Strona główna Aktualności

O autorze

Po kilku tygodniach oczekiwań przeglądarka internetowa Opera Mini pojawiła się w App Store. Od dzisiaj mogą ją pobrać za darmo użytkownicy iPhone’ów, iPodów touch i iPadów.

Opera Mini 5.0 jest także dostępna w polskiej wersji sklepu App Store - można ją ściągnąć bezpłatnie. Zespół Opera Software zgłosił ją do sklepu firmy Apple, o czym informowaliśmy, w drugiej połowie marca, natomiast swoją premierę przeglądarka miała w lutym na konferencji Mobile World Congress w Barcelonie. Istniały obawy, że Opera Mini nie zostanie dopuszczona do App Store. Apple wcześniej już usuwał ze sklepu konkurencyjne produkty. Zdaniem niektórych mogło tak też stać się w przypadku Opery, która - jak pokazują recenzje - może zagrozić pozycji Safari w iPhone’ach.

Opera Mini charakteryzuje się nowatorską technologią umożliwiającą kompresję danych przed przesłaniem ich do smartfona. Pozwala to na znaczne ograniczenie ilości danych do pobrania - nawet o 90%. Specjalne mechanizmy transmisji umożliwiają szybkie korzystanie z Internetu nawet jeśli lokalna sieć bezprzewodowa jest mocno przeciążona. Warto wspomnieć, że Opera Mini jest od niedawna dostępna m.in. także dla użytkowników smartfonów z systemem Android.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję