reklama

Opera Mobile 10.1 Beta dla Androida wydana

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Opera Software ogłosiła dzisiaj wydanie Opery Mobile 10.1 beta, dostępnej za darmo w Android Market.

Najnowsza odsłona Opery Mobile jest już dostępna dla wszystkich właścicieli telefonów z Androidem - wcześniej przeglądarka była przystosowana do współpracy wyłącznie z systemem Windows Mobile, Symbian S60 i Maemo. Opera Mobile umożliwia przeglądania stron w kartach, obsługuje technologię Adobe Flash i pozwala na synchronizację danych poprzez Opera Link. Ponadto dzięki funkcji Opera Turbo możliwe jest kompresowanie danych przed ich pobraniem na telefon, co pozwala zaoszczędzić cenny transfer. Przeglądarka posiada także zakładki, historię, wyszukiwarkę, opcje do zarządzania prywatnością, obsługuje ciasteczka i posiada tryb pełnoekranowy. Co więcej, interfejs programu został przystosowany do obsługi poprzez ekran dotykowy - przeglądarka posiada między innymi klawiaturę ekranową i możliwość słownikowej metody wprowadzania tekstu. Całość uzupełnia praktyczny menedżer haseł i pobranych plików oraz mechanizm wykrywania pozycji telefonu.

Przeglądarkę internetową Opera Mobile 10.1 Beta dla Androida można pobrać bezpośrednio ze strony http://www.opera.com/mobile/, na której znajdują się wszystkie mobilne wersje Opery. Należy pamiętać, że jest to wydanie testowe i może działać niestabilnie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić