r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Opera Mobile 10.1 dla Symbiana znacznie szybsza od poprzedniczki

Strona główna Aktualności

Ukazała się finalna wersja Opery Mobile 10.1 dla smartfonów z systemem Symbian Series 60. Przyśpieszono w niej znacznie przeglądanie stron WWW.

Jak podaje zespół Opera Software, w finalnym wydaniu przeglądarki wprowadzono nową optymalizację silnika JavaScript o nazwie Carakan. Wchodzi on również w skład przeglądarki desktopowej. Testy SunSpider badające wydajność silnika JavaScript wykazały, że najnowsza wersja Opery Mobile 10.1 jest nawet o 9 razy szybsza od wcześniejszego wydania przeglądarki. Kolejne nowości to możliwość geolokacji, czyli zaznaczenia swojego położenia na mapie. Funkcja ta jest dostępna opcjonalnie.

Już we wcześniejszych wersjach Operę Mobile wyposażono w technologię Opera Turbo kompresującą dane przed ich pobraniem z Sieci. Dzięki zastosowaniu tego dodatku, proces pełnego wczytywania stron internetowych trwa krócej i zużywa mniej cennego transferu. Oprócz tego Opera Mobile oferuje takie funkcje jak przeglądanie w kartach, wirtualną klawiaturę, kinetyczne przewijanie i autorotację do ustawienia horyzontalnego. Wersja beta Opery 10.1 wprowadzona była w lipcu tego roku, zaś Opera Mini 5.1 dla Nokii - pod koniec października.

r   e   k   l   a   m   a

Opera 10.1 jest dostępna dla smartfonów na platformie Symbian^3 oraz 3 i 5 edycji platformy Symbian S60. Aplikację można pobrać za darmo bezpośrednio na telefon ze strony producenta.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.