Opera Neon Opera Neon 1.0.2531

Strona główna Mac Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program

Opera Neon to nowoczesna i nieszablonowa przeglądarka stron. Jej interfejs jest minimalistyczny, ale zupełnie inny niż w innych przeglądarkach. Za wyświetlanie odpowiada silnik Chromium, podobnie jak w Operze.

Po uruchomieniu programu nie zobaczymy okna, ale wyszukiwarkę zintegrowaną z pulpitem. Poniżej wyświetlane są animowane skróty do często odwiedzanych stron, co świetnie zastępuje klasyczną stronę szybkiego wybierania. Zamiast kart prezentowane są kulki, podobne do tego, co zobaczymy w niektórych aplikacjach na Androidzie.

Wszystkie elementy interfejsu Opery Neon zachowują się jak obiekty o właściwościach fizycznych – mają wagę i sprężystość, reagują na klikanie i przesuwanie. Dzięki temu korzystanie z przeglądarki może być niezłą zabawą i ucztą dla zmysłów.

W porównaniu do klasycznej Opery Neon wyróżnia się także przebudowanym omniboksem, możliwością gromadzenia ulubionych obrazków we wbudowanej galerii czy grupowania stron odtwarzających multimedia w jednym miejscu. Ponadto, podobnie jak w zwykłej Operze, można odtwarzać filmy ze stron w osobnym, pływającym okienku.

Neon robi dobry użytek z poziomych monitorów. Pozwala podzielić obszar przeglądania na dwie części, dzięki czemu nie trzeba korzystać z dwóch okien obok siebie, gdy zachodzi potrzeba korzystania z dwóch stron jednocześnie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!