r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Opera Turbo skończyła rok

Strona główna Aktualności

Mija pierwsza rocznica od czasu uruchomienia Opery Turbo przez zespół Opera Software. Polska znalazła się w czołówce krajów najczęściej korzystających z usługi.

Polska znalazła się na 6 miejscu wśród państw, których obywatele najchętniej korzystają z Opery Turbo. Wyprzedziły nas tylko Rosja, Ukraina, Indie, Niemcy i Indonezja. Z kolei na dalszych miejscach znalazły się miedzy innymi Chiny, USA czy Anglia. Jeszcze lepiej wypadliśmy pod względem liczby skompresowanych witryn WWW za pomocą usługi. W tej kategorii Polacy zajęli 4 miejsce, wyprzedzając Niemcy i USA. W sumie w ostatnim miesiącu z Opery Turbo korzystało 5,2 mln osób, czyli około 10% spośród wszystkich użytkowników przeglądarki Opera. W ciągu roku internauci obejrzeli łącznie 25,8 mld stron, czyli 1620 terabajtów skompresowanych danych.

Opera Turbo to usługa przeznaczona głównie dla użytkowników urządzeń mobilnych. Pozwala ona na wczytanie wcześniej skompresowanych elementów graficznych strony. W efekcie strony internetowe wczytywane są szybciej i - co za tym idzie - bardziej oszczędnie dla naszych kieszeni. W trybie Turbo wszystkie animacje Flash nie są ładowane do czasu kliknięcia w przycisk odtwarzania. Usługa dostępna jest zarówno dla użytkowników Opery w telefonach komórkowych, jak i desktopowej wersji przeglądarki (Windows, Linux, Mac OS X).

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.