Opera Turbo sposobem na szybsze przeglądanie Sieci

Strona główna Aktualności

O autorze

Podczas odbywającej się w przyszłym tygodniu konferencji Mobile World Congress w Barcelonie, Opera zaprezentuje szybszy sposób przeglądania Internetu za pomocą Opery Turbo.

Opera Turbo to technologia wykorzystująca kompresje danych, znaną z Opery Mini. Dzięki kompresji przesyłanych do komputera danych nawet o 80% możliwe jest zredukowanie ruchu w sieci, zaoszczędzenie na transmisji danych, ale przede wszystkim przyśpieszenie ładowania stron. Jako, że Opera przyjmuje zasadę jednej sieci, Opera Turbo udostępniona zostanie dla tradycyjnej wersji Opery, dla urządzeń mobilnych oraz Devices SDK.

Dzięki zastosowaniu kompresji, nawet na urządzeniach o ograniczonej mocy widoczna jest poprawa szybkości pobierania i wydajności działania. Co ważne, pozwala zmniejszyć rozmiar transferowania strony bez transkodowania, a także oferuje wsparcie dla Ajaksa i Flasha.

Szczegółowe informacje na temat Opery Turbo są dostępne na stronach twórców. Podczas Mobile World Congress, Opera przedstawi też Operę Mobile na smartfonach, takich jak HTC Touch HD, Samsung Omnia, Sony Ericsson Xperia, konsolach do gier i odtwarzaczach ARCHOS.

© dobreprogramy

Komentarze