r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Opera browser - news & search 37.1.2192.104831

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Przeglądarki internetowe

Opera browser - news & search to nowa aplikacja od Opery, łącząca funkcję przeglądarki internetowej z agregatorem najnowszych informacji ze świata.

Aplikacja wyróżnia się lekkim, minimalistycznym designem utrzymanym w łagodnej kolorystyce i stylistyce przypominającej nieco "płaskie" wytyczne stosowane w iOS. Do wyboru mamy dwa tryby przeglądania stron internetowych: normalny oraz prywatny, który nie zapisuje historii przeglądanych witryn internetowych. Aplikacja oferuje też możliwość skorzystania z kilku wyszukiwarek internetowych: Google, Yahoo, Amazon, Dictionary.com, eBay, IMDb oraz Wikipedii.

Program Opera browser - news & search oferuje też najnowsze informacje ze świata, pochodzą one jednak głównie ze źródeł newsowych z USA. Treści możemy odkładać na później i będą one zapisywane w osobnej zakładce, co zapewnia wygodny dostęp. Program oferuje też narzędzie do szybkiego udostępniania treści ze stron internetowych do innych aplikacji.

Ponadto, aplikacja oferuje - standardowe w przeglądarkach Opery - narzędzie do oszczędzania danych w internecie mobilnym. Możemy wybrać w nim optymalną jakość zdjęć wyświetlanych na stronach internetowych oraz zdecydować, czy kompresji mają być poddawane filmy.

W aplikacji nie zabrakło możliwości zalogowania do konta Opery, aby w ten sposób synchronizować między urządzeniami historię przeglądanych stron, zapisanych zakładek oraz tekstów odłożonych do późniejszej lektury. Ponadto, w programie Opera browser - news & search można podłączyć konto na Twitterze, co pozwoli przeglądać strumień wpisów z tego serwisu społecznościowego.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowa aplikacja Opery na Androidzie – bądź na bieżąco z News & Search

7
10.06.2016  •  Maciej Olanicki

Opera przyjęła całkiem imponujące tempo rozwoju nie tylko w przypadku pulpitowej przeglądarki. Co jakiś czas mamy do czynienia z premierą kolejnej aplikacji mobilnej, ostatnio pisaliśmy na przykład o Opera VPN na iOS-a, która oczywiście ma wiele wspólnego z przeglądaniem Sieci, ale z pewnością nie jest przeglądarką. Dziś zaprezentowano kolejny program, tym razem na Androida. Nowa aplikacja nosi nazwę Opera Browser – News & Search. Jak wskazuje sama nazwa, ma ona zdecydowanie więcej wspólnego z mobilną przeglądarką internetową. Oferuje jednak szereg dodatkowych funkcji, które mają…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.