r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Opera i Mozilla aktualizują swoje przeglądarki

Strona główna Aktualności

O autorze

Wraz z początkiem tego tygodnia firmy Opera i Mozilla udostępniły nowe wersje swoich sztandarowych produktów - przeglądarek Opera 9.63, Firefox 2.0.0.19 i Firefox 3.0.5. W obu przypadkach nowe wydania wiążą się jedynie z wprowadzeniem zmian, które mają na celu zwiększenia bezpieczeństwa aplikacji.

Najnowsza wersja Opery oznaczona jako 9.63 przynosi ze sobą aktualizację silnika renderującego Presto do wersji 2.1.1 oraz poprawę 7 błędów w zabezpieczeniach, które zgłoszone zostały przez użytkowników od momentu publikacji poprzedniego wydania. Najważniejsze z nich oznaczone zostały jako wysoce niebezpieczne i umożliwiały przemycenie oraz wykonanie na komputerze ofiary szkodliwego kodu. Więcej informacji na temat wprowadzonych zmian znaleźć można na oficjalnej stronie producenta.

Pomimo, że Mozilla nie wydała jeszcze oficjalnego oświadczenia w sprawie aktualizacji swoich produktów to już teraz na serwerach znaleźć można nowe wersje przeglądarek Firefox 2.0.0.19 i Firefox 3.0.5. Podobnie jak w przypadku produktu Opery, aktualizacja ta jako główne założenie ma zwiększenie bezpieczeństwa przeglądarki. Warto wspomnieć, że zgodnie z planem wydawniczym w ramach gałęzi 3.0.x zostanie udostępniona w lutym przyszłego roku ostatnia wersja 3.0.6. W tym samym czasie pojawić się ma również stabilna wersja Firefoksa 3.1, bazującego na silniku Gecko 1.9.1.

Przeglądarki Opera 9.63, Firefox 2.0.0.19 i Firefox 3.0.5 dostępne są do pobrania w naszym dziale PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.