r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Opera nam wypięknieje za sprawą utalentowanego Jona Hicksa

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Przeglądarki są dziś tak dobre w porównaniu do tego, czym były jeszcze pięć lat temu, że kolejne stricte techniczne ulepszenia stają się coraz mniej zauważalne dla użytkowników. Dziś by się wyróżnić w tej klasie oprogramowania wydajny silnik i bogaty zestaw interfejsów nie wystarczą – by zdobyć użytkowników przeglądarek trzeba zaoferować im też użyteczność i piękno. Opera Software odkryła swoją atutową kartę, na czele jej zespołu projektantów stanął sławny Jon Hicks.

Hicks to nie tylko utalentowany plastyk, ale i rozumiejący ergonomię projektant interfejsów. Pracował wcześniej m.in.. dla Mozilli, Skype i Spotify. Za jego sprawą powstały znane ikony, logotypy i interfejsy użytkownika, wykorzystywane przez czołowe firmy IT – i w końcu Hicks sam stał się ikoną przemysłowego wzornictwa.

Projektant, który już wcześniej współpracował z Operą, tworząc grafiki i ikony, stanął teraz na czele działu wzornictwa desktopowej Opery, z której korzysta dziś ok. 55 mln użytkowników. Jego zadaniem jest m.in. opracowanie strategii rozwoju interfejsu tej przeglądarki, który choć nie jest zły, za jego sprawą powinien stać się jeszcze lepszy.

r   e   k   l   a   m   a

Może się wydawać, że projektowanie interfejsów to praca indywidualna, ale to duch zespołowy decyduje o sukcesie – stwierdził Jon Hicks. Jako Brytyjczyk porównałbym to to futbolu – także design ma swoje zasady, schematy i wymagającą publikę. Cieszę się z mojej nowej roli, która umożliwi wprowadzenie nowych rozwiązań w nadchodzącym sezonie.

Niestety nowa praca Hicksa nie oznacza przewiezienia go do Polski (gdzie znajduje się większość zespołu rozwijającego Operę na desktopy). Projektant będzie zarządzał swoim zespołem z Wielkiej Brytanii.

Póki co aktualną, nie tak jeszcze piękną wersję desktopowej przeglądarki Opera pobrać możecie z naszej bazy oprogramowania, by zapamiętać, jak to było przed Hicksem.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.