r   e   k   l   a   m   a
reklama

Opera podsumowuje stan sieci mobilnej w 2012 roku

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wykształcenia dziennikarz prasowy, prywatnie miłośnik nowych technologii, które mają ułatwiać codzienne życie. Jako niereformowalny fan rozrywki komputerowej, zaangażowany w społeczność gier Valve.

Z przygotowanego przez Operę raportu State of the Mobile Web wynika, że w grudniu ubiegłego roku z mobilnych przeglądarek tego producenta skorzystało 229 mln ludzi — o 30 proc. więcej niż w 2011 r. Największą popularnością cieszy się wersja Mini, której grono użytkowników w porównaniu z listopadem powiększyło się o 13 mln osób i w sumie urosło do 208 mln. Opera chwali się, że to największy przyrost z miesiąca na miesiąc w całej historii przeglądarki.

Interesująco przedstawia się stan rodzimej sieci mobilnej. W grudniu 2012 r. Polacy odwiedzili o 16 proc. stron więcej niż rok wcześniej, co przełożyło się na 45-procentowy wzrost ilości przesłanych danych. Średnio każdy użytkownik wykorzystał 20 MB transferu miesięcznie. Listę najczęściej odwiedzanych stron otwiera Google, ale po piętach depcze mu Facebook, który tym razem zdeklasował NK. Ostatnie miejsce na podium przypadło Onetowi, który odnotował zaskakujący wzrost popularności (w 2011 r. znajdował się na 7. pozycji). Dalsze miejsca zajęły kolejno: YouTube, WP, Wikipedia, Allegro, NK, Gazeta i Chomikuj.

Na całym świecie serwery Opery Mini przetworzyły w grudniu 2012 r. ponad 143 miliardy stron, o 39 proc. więcej niż rok wcześniej. Transfer danych zwiększył się o blisko dwie trzecie i osiągnął pułap 2,7 petabajta. Gdyby witryny nie były kompresowane, użytkownicy Opery przesłaliby ponad 12 petabajtów danych.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial